یکی از مکان‌هایی که همه ما برای انجام کارهای ضروری به آن مراجعه می‌کنیم داروخانه است. از آنجایی که دلیل مراجعه ما برای خرید دارو، لوازم درمانی و بهداشتی است حس و حال محیط و دکوراسیون داروخانه اهمیت زیادی دارد. به همین دلیل تصمیم داریم در ادامه توضیحاتی را خاطرنشان کنیم تا در چیدمان و دکوراسیون داروخانه به شما کمک کنیم. در این مقاله شما با قفسه دارو که نوعی از قفسه های فروشگاهی به حساب می‌آید، آشنا خواهید شد.

چیدمان در داروخانه

اولین چیزی که پس از ورود به داروخانه توجه شما را جلب می‌کند، طراحی و نورپردازی آن است. طراحی دکوراسیون مناسب و انتخاب رنگ می‌تواند به قدری تأثیرگذار باشد که شما را به خریدهای بعدی نیز ترغیب کند.  نحوه چیدمان می‌تواند شما را به خرید اجناسی ترغیب کند که حتی قصد خرید آن را نداشته‌اید.

قدم اول انتخاب رنگ است که معمولا به دلیل آرامش بخش بودن رنگ سفید، ترجیح داده می‌شود.

قدم بعدی انتخاب قفسه‌ها و کمدهای دارویی و بهداشتی است.

متخصصان این عرصه با استفاده از تجربیات و نیازهای هر محیط بهترین دکوراسیون را برای شما طراحی می‌کنند.

نکاتی درمورد انتخاب قفسه مناسب دارو

قفسه دارو باید به گونه‌ای باشد که دسترسی به داروها را آسان‌تر کند. این امر باعث سرعت بخشیدن به کار و در نتیجه رضایت بیشتر مشتری می‌شود.

داروها معمولا اقلامی با حجم کم هستند. به همین دلیل ارتفاع بین طبقات باید کمتر و در ازای آن تعداد طبقات بیشتر باشد.

همچنین به دلیل حساسیت اقلام داروخانه‌ای باید قفسه‌هایی را تهیه کرد که در استریل کردن آن‌ها مشکلی نباشد.

قفسه‌ها باید به گونه‌ای در داروخانه قرار بگیرند که تکنسین‌ها برای عبور با مشکلی مواجه نشوند، این نکته بسیار مهمی است که اگر رعایت نشود، می‌تواند در روند فروش و رفع نیاز مشتری باعث کاهش سرعت عمل و در نتیجه عدم رضایت مشتری شود. طبقات قفسه‌ها باید در دسترس باشد. نه زیاد به سطح زمین نزدیک باشد که برای برداشتن دارو از قفسه نیاز به خم شدن باشد و نه زیاد در ارتفاع که برای دسترسی به طبقات بالایی نیاز به نردبان باشد.

جنس قفسه دارو

در گذشته برای تجهیز داروخانه‌ها از قفسه‌های فلزی استفاده می‌کردند. اما در حاضر و با پیشرفت دکوراسیون داخلی، تغییرات بسیار زیادی اعمال شده که علاوه بر جذابیت محیط داخلی، داروخانه‌ها را ساماندهی کرده است.

امروزه قفسه بندی داروخانه ابتدا در ذهن طراحی می‌شود و سپس بر روی کاغذ و برنامه‌های سه‌بعدی پیاده می‌شوند. که این امر موجب زیبایی محیط کار و سپس جذب مشتری بیشتر می‌شود.

امروزه برای طراحی و اجرای قفسه ها از ترکیب موادی مثل پلاستیک، فلز و ورقه‌های UPVC استفاده می‌کنند.

قفسه دارو

ایجاد فرصت نشستن برای مشتریان

یکی از نکات مثبتی که امروزه زیاد مورد توجه طراحان قرار گرفته ایجاد مکانی برای استراحت مشتریان است. ایجاد این فضا به مشتری کمک می‌کند که زمان انتظار برای انجام خدمات درخواستی خسته‌کننده نباشد.

در محل نشستن می‌توان از بروشورها و استندهایی برای معرفی محصولات جدید بهداشتی استفاده کرد. در این قسمت امکان ایجاد فرصتی برای محصولات شما وجود دارد که مشتری را به خرید کردن ترغیب کند.

در صورت امکان می‌توان در این قسمت از مشتریان با قهوه یا نوشیدنی‌های دیگر پذیرایی کرد.

نکته قابل ذکر این است که همه چیز برای فروش بهتر و رضایت مشتری به انتخاب‌های شما بستگی دارد.

شما نسبت به نیاز مشتری می‌توانید بستری را فراهم کنید که مشتری در خریدهای بعدی قطعا داروخانه‌ی شما را ترجیح دهد. پس اگر تجربه‌ی کافی را ندارید کار خود را به متخصصان این عرصه بسپارید. شما می‌توانید برای دریافت راهنمایی و سفارش و خرید انواع قفسه و استند با مشاورین فروش گروه صنعتی دی تماس بگیرید.