مقالات, صنایع برودتی, کولر گازی

با کولرهای گازی سامسونگ بیشتر آشنا شوید

کولر گازی سامسونگ

استفاده از کولرهای گازی به منظور خنک سازی مکان های مسکونی و تجاری مسئله ای است که امروزه پررنگ تر از قبل شده است. اگر در گذشته از کولرهای آبی بیشتر استفاده می شد، امروزه کولر های گازی و اسپلیت ها جای کولرهای آبی را گرفته اند و به عنوان یک گزینۀ بهینه تر بین مردم و خریداران جا افتاده اند. اسپلیت های سامسونگ نیز به خاطر تنوع و کارایی بالایی که دارد، بین خریداران از جایگاه ویژه ای برخوردار است. این دستگاه های سرمایشی بیشتر در محیط های مسکونی، تجاری، اداری و سالن های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند. نکتۀ دیگری که دربارۀ کولرهای گازی وجود دارد، امکان استفاده از آن ها در تمامی شرایط آب و هوایی است. در این مقاله قصد داریم به معرفی کولر های گازی سامسونگ بپردازیم و با محصولات متنوع این شرکت بیشتر آشنا شویم.

آشنایی با شرکت سامسونگ

شرکت سامسونگ یک شرکت کره ای است که به صورت چند ملیتی اداره می شود و امروزه در بازار الکترونیک جایگاه خوبی در کل جهان دارد. بخشی از تولیدات این شرکت تولید محصولات الکترونیکی خانگی مثل تلوزیون، یخچال، گاز و دستگاه های تهویۀ مطبوع است. تأسیس شرکت سامسونگ به سال 1938 برمی گردد. این شرکت در سال های نخست فعالیتش به عنوان یک شرکت تجاری به ثبت رسید. اما خیلی زود رویۀ خودش را تغییر داد تا در این دنیای مدرن نام درخور تحسینی برای خودش دست و پا کند. دفتر مرکزی سامسونگ امروزه در شهر سامسونگ واقع در ایالت سئول قرار دارد و بیش از بیست شرکت به عنوان زیرمجموعۀ شرکت اصلی مشغول به تولید محصولات متنوع الکترونیکی و غیرالکترونیکی می باشند. سامسونگ امروزه به عنوان یک برند معتبر در سرتاسر جهان شناخته می شود و نام این برند بر روی هر محصولی تضمین کنندۀ کیفیت آن است.

کولر های گازی سامسونگ

اسپلیت سامسونگ

گروه تولیدی سامسونگ در زمینۀ تولید محصولات الکترونیکی خانگی سال هاست که فعالیت مستمر دارد. یکی از این محصولات، تولید انواع دستگاه های تهویه مطبوع مانند کولرهای گازی و اسپلیت هاست. شرکت سامسونگ با بهره گیری از مهندسان توانا و طراحان دست اول، توانسته یکی از قطب های پیش رو در زمینۀ تولید کولرهای گازی باشد. به شکلی که دستگاه های تولیدی این شرکت از فناوری های روز دنیا بهره می برد. برای مثال محصولات تازۀ شرکت به اینترنت اشیا نیز مجهز شده اند و به راحتی با گوشی های هوشمند قابل کنترل هستند. ضمن اینکه استفاده از فناوری های نوین مثل موتور اینورتر یا سیستم فیلتراسیون هوشمند سبب شده تا علاوه بر کیفیت بالای محصول، میزان رضایت مشتریان نیز از کولرهای گازی تولیدی این شرکت افزایش چشمگیری داشته باشد. به طوری که کولرهای گازی این شرکت امروزه از دستگاه های پیشتاز بازارهای جهانی است. در ادامه به معرفی انواع کولر های گازی تولید شده در شرکت سامسونگ خواهیم پرداخت.

آشنایی با انواع کولر های گازی تولید سامسونگ

شرکت سامسونگ در زمینۀ تولید انواع کولرهای گازی و اسپلیت ها جزء برترین تولیدکنندگان جهانی به حساب می آید. از جمله محصولات تولیدی این شرکت می توان به کولرهای گازی پنجره ای، سقفی، اسپلیت ها و داکت اسپلیت ها، کولرهای گازی ایستاده، کولرهای پرتابل و … اشاره کرد. البته این یک دسته بندی جهانی برای انواع کولرهای گازی است. اما خود شرکت سامسونگ نیز یک دسته بندی مجزا برای انواع مدل های تولیدی اش دارد که مشخص کنندۀ رده و فناوری های به کار رفته در کولرهای گازی است. نام های تجاری ای که برای دسته بندی کولرهای گازی سامسونگ در بازار به کار می رود، عبارتند از Good، MAX، Max30، Boracay، Tropical، Good1، Wind Free، Better و … که هرکدام از این دسته ها مشخصات خاص خودشان را دارند و در ادامه دربارۀ مهم ترین دسته های کولرگازی سامسونگ به صورت مختصر و مفید توضیحاتی را ارائه خواهیم داد.

ویژگی های ممتاز اسپلیت های سامسونگ

در طراحی کولرهای گازی سامسونگ قابلیت هایی تعریف شده که این سیستم ها را  نسبت به رقبای خود در موقعیت ممتازتری قرار می دهد. فهرست زیر از جمله فناوری های به کار رفته در کولرهای گازی سامسونگ است:

  • استفاده از موتور اینورتر: که منجر به صرفه جویی در میزان مصرف انرژی می شود.
  • حالت های مدیریت انرژی مختلف: حالت Energy Saving میزان مصرف انرژی را تا حدود سی درصد کاهش می دهد. حالت Turbo Cooling از حداکثر توان کمپرسور استفاده می کند و در کمترین زمان ممکن دمای محیط را کاهش می دهد. حالت Good Sleep در زمان خواب مورد استفاده قرار می گیرد و محیط دلپذیری ایجاد می کند.
  • سیستم شست و شوی خودکار: کولرهای گازی را باید به صورت مستمر سرویس کرد. تمیز کردن لوله های اواپراتور در کولرهای گازی قدیمی کاری طاقت فرسا بود. اما در کولرهای سامسونگ این کار به صورت اتوماتیک انجام می گیرد.
  • سیستم محافظ نوسانات برق: برای محافظت از کمپرسور و دیگر قطعات دستگاه از یک سیستم محافظتی در کولرهای گازی بهره برده می شود که از صدمات ناشی از نوسانت جریان برق جلوگیری می کند.
  • سیستم فیلتراسیون: در اغلب سیستم کولرهای گازی از فیلتراسیون سه لایه استفاده می شود. ضمن اینکه فیلتر دستگاه از نوع Easy Filter است که تعویض و پاک سازی مجدد آن را ساده تر می کند.

آشنایی با دسته بندی معمول کولر های گازی

پیش از اینکه به بررسی دسته بندی تجاری اسپلیت های سامسونگ بپردازیم، بهتر است با انواع کولرهای گازی یک آشنایی نسبی داشته باشیم.

  • کولرهای گازی پنجره ای: این کولرها، معمول ترین دسته در بین کولرهای گازی هستند که بیشتر در ساختمان های مسکونی آپارتمانی مورد استفاده قرار می گیرند. کولرهای پنجره ای باید در معرض هوای آزاد قرار بگیرند. به همین خاطر در قاب پنجره های خانگی نصب می شوند. به شکلی که بخش بیرونی با هوای آزاد در تماس باشد و بخش درونی کار خنک سازی فضای داخل را انجام دهد.
  • کولرهای گازی ایستاده: از کولرهای ایستاده بیشتر در سالن های ورزشی، سالن های مساجد و فضاهای گسترده استفاده می شود. کولرهای ایستاده به صورت یونیت های دوگانه طراحی می شوند و نصب آن ها به این شکل است که دستگاه در مکان مشخصی قرار گرفته، سپس به کمک یک لوله شبیه به لوله های بخاری، به فضای بیرون مرتبط می شود. این لوله گرمای تولید شده در موتور کولر را به بیرون منتقل می کند.
  • کولرهای گازی پرتابل: زمانی که بخواهید از یک کولر به صورت موقت استفاده کنید، بهترین گزینه کولرهای پرتابل است. این کولرها قابلیت جا به جایی دارند و برای مثال در چادرهای صحرایی و فضاهای موقتی قابل استفاده هستند. البته کارایی کولرهای پرتابل به اندازۀ دیگر کولرهای گازی نیست؛ اما به قدری کار خود را به خوبی انجام می دهد که بتوان از آن بهره برد. همچنین اگر اجاره نشین هستید و به دنبال یک وسیلۀ سرمایشی پرقدرت می گردید، کولرهای پرتابل گزینۀ خوبی برای شما خواهد بود.
  • اسپلیت ها و داکت اسپلیت ها: نمونۀ دیگری از کولرهای گازی، اسپلیت ها و سیستم های داکت اسپلیت هستند. این سیستم ها به صورت دو تکه طراحی می شوند. یونیت خارجی در بیرون از ساختمان نصب می شود و یونیت داخلی در سقف ساختمان یا روی دیوارها نصب می گردد. ارتباط بین دو بخش کولر به کمک یک خط لوله انجام می گیرد. داکت اسپلیت ها نیز از جمله سیستم های تهویه مطبوع مرکزی به حساب می آیند. به این شکل که یک یونیت داخلی مرکزی برای دستگاه تعریف می شود و سپس این یونیت به کمک کانال کشی و نصب دریچه های مجزا کار خنک سازی فضاهای متعدد را انجام می دهد.

آشنایی با دسته بندی تجاری کولر های گازی سامسونگ

حال که به صورت نسبی با دسته بندی معمول کولرهای گازی آشنا شدید، می توانیم برای آشنایی بیشتر به سراغ دسته بندی تجاری کولرهای سامسونگ برویم. این معرفی ها به این منظور است که در بازار راحت تر بتوانید دست به انتخاب بزنید و بهترین گزینۀ موجود را برگزینید.

کولر گازی سامسونگ

اسپلیت های سامسونگ Wind Free

یکی از مدل های اسپلیت سامسونگ، کولرهای ویند فری است که قابلیت خنک سازی بالایی دارد. در این دستگاه از یک موتور اینورتر استفاده شده که میزان مصرف انرژی را بیش از سی درصد کاهش می دهد. ضمن اینکه استفاده از موتورهای اینورتر قابلیت کنترلی بیشتری در اختیار مصرف کننده قرار می دهد. در اغلب مدل های ویندفری از قابلیت اتصال اینترنت اشیاء استفاده شده است. به این معنا که می توانید کولر را با نصب یک نرم افزار ساده به کمک گوشی تلفن همراهتان کنترل کنید. یکی از مشکلاتی که اسپلیت ها دارا هستند، پرتاب باد مستقیم به محیط است. به شکلی که احساس بدی را به مصرف کننده منتقل می کند. طراحان سامسونگ برای حل این مشکل از یک طراحی خاص در پنل داخلی بهره برده اند. به این شکل که روی پنل داخلی بیش از بیست هزار روزنه در نظر گرفته شده و هوای خنک شده از طریق این روزنه ها به فضای داخل دمیده می شود. سیستم فیلتراسیون پنل داخلی نیز قابلیت فیلتراسیون ذرات آلاینده و گرد و خاک را دارد.

کولر های گازی سامسونگ Good 1

اگر دنبال کولری می گردید که قابلیت سرمایشی بالاتری داشته باشد و از سرعت دمندگی بیشتری بهره ببرد، بهتر است به سراغ کولرهای گازی گود وان و گود وان 1 بروید. طراحی این دستگاه ها به صورت سه گوش انجام می گیرد. به این شکل که عرض دستگاه بیشتر شده و در نتیجه دریچۀ ورودی قابلیت مکش بیشتری خواهد داشت. همچنین روی کولرهای گازی گود وان از فن بزرگتر و پرقدرت تری استفاده شده تا خنک سازی محیط را به شکل گسترده تر و سریع تری انجام دهد. قدرت پرتاب باد در کولرهای گود وان بیش از چهارده متر است و در تمامی جهات منتشر می شود.

از دیگر ویژگی های این کولرهای گازی، بهره بردن از یک فیلتر Easy filter است. این سیستم فیلتراسیون قابلیت بالایی در کنترل آلایندگی های محیطی دارد و تا حد بالایی می تواند جلوی ورود باکتری ها و ویروس ها را نیز به محیط بگیرد. به شکلی که هوای تولیدی علاوه به قدرت سرمایشی بالا، کیفیت تنفسی خوبی نیز داشته باشد. هوشمند بودن کولرهای گازی سامسونگ از دیگر مزایای این دستگاه های تهویۀ مطبوع است. به شکلی که کار کنترل کیفی دستگاه را راحت تر می کند و اگر در زمان استفاده مشکلی برای دستگاه پیش آمد، خیلی سریع متوجه ایراد احتمالی آن خواهید شد.

اسپلیت های سامسونگ Boracay

بهره بردن از کمپرسورهای هشت قطبی اینورتر در کولر های گازی سامسونگ سبب شده تا میزان مصرف انرژی در این دستگاه های سرمایشی به شکل چشمگیری پایین بیاید. در کولرهای گازی قدیمی به خاطر ضعف سیستم های کنترلی، هربار که نیاز به سرمایش محیط بود، باید کولر از نو روشن شده، کمپرسور استارت خورده و شروع به کار می کرد؛ که همین مسئلۀ استارت مجدد کمپرسورها سبب بالا رفتن میزان مصرف انرژی در این دستگاه های سرمایشی می شد. سیستم های اینورتر اما قدرت کنترلی بالاتری دارند. به شکلی که کمپرسور دستگاه همواره در حالت آماده به کار یا همان استندبای به سر می برد. و در بخش یونیت داخلی از یک سنسور دما کمک گرفته می شود که دمای محیط را تنظیم می کند. به محض اینکه دمای هوای محیط از میزان تعیین شده بالاتر برود، کمپرسور از حالت استندبای خارج شده، شروع به کار می کند. به این شکل دیگر نیاز به استارت مجدد نیست و میزان مصرف انرژی تا حدود سی درصد کاهش می یابد. از دیگر قابلتی های کولرهای گازی بوراکای استفاده از فناوری فیلتراسیون سه گانه است. به شکلی که جلوی ورود هرگونه آلودگی بیرونی را به محیط می گیرد. همچنین فیلتر این دستگاه ها از نوع Easy Filter است. که به راحتی قابل تعویض بوده و کاربر می تواند به سادگی خودش کار تعویض فیلتر را انجام دهد.

کولر های گازی سامسونگ Better

اگر دنبال دستگاهی می گردید که سرمایش محیط را به شکل بهتری برایتان انجام دهد، می توانید به سراغ اسپلیت های سامسونگ بتر بروید. سیستم سرمایش این کولرها به این شکل است که در زمان راه اندازی دستگاه، حالت خنک کنندگی سریع کولر گازی فعال می شود و خیلی زود دمای محیط را به دمای مورد نظر می رساند. سپس سیستم در حالت راحت یا همان Better قرار می گیرد. به شکلی که موتور دستگاه در حالت استندبای قرار می گیرد و با کنترل دما به صورت لحظه ای در زمان مشخص دوباره شروع به کار می کند. به این شکل تهویۀ هوا به شکل مطبوعی انجام گرفته، دمای هوا پیوسته کنترل می شود. به علاوه موتور اینورتر دستگاه باعث کاهش میزان مصرف انرژی می شود. طراحی سه گوش این کولرها باعث عریض تر شدن دریچۀ مکش و دریچۀ خروج هوا می شود. فیلتراسیون هوا نیز به کمک سیستم فیلتر Easy Filter انجام می شود که قابلیت پاک سازی هوا از آلاینده ها و گرد و غبار را داراست.

اسپلیت های سامسونگ Max

مدل مکس کولر های گازی سامسونگ از جدیدترین مدل های تولیدی این شرکت است. مدل اولیه مکس در سال 2008 وارد بازار شد و خیلی زود جایگاه ویژه ای در بین تولیدات شرکت سامسونگ پیدا کرد. کولرهای گازی مکس در ظرفیت های سرمایشی متفاوت از 12000 BTU تا 32000 BTU تولید می شوند که قابلیت خنک سازی محیط هایی تا هشتاد متر مربع را دارا می باشند. این دسته از اسپلیت های سامسونگ از موتور اینورتر استفاده می کنند و دارای برچسب انرژی B هستند. به این معنا که مصرف انرژی در آن ها در حد متوسط است. البته استفاده از گزینۀ ذخیرۀ انرژی به شما کمک می کند که در میزان مصرف انرژی صرفه جویی بیشتری داشته باشید. این سیستم سرمایشی قابلیت کار کردن تا دمای شصت درجه سانتیگراد را داراست و در محیط های گرم و مرطوب نیز می توان از آن ها بهره برد. سیستم فیلتراسیون کولرهای گازی مکس از نوع easy بوده و تا حد بالایی جلوی ورود ذرات گرد و غبار و باکتری ها را به محیط داخل می گیرد.

جمع بندی

شرکت سامسونگ از جمله شرکت های سازندۀ کولرهای گازی و دیگر سیستم های تهویۀ مطبوع است که در بازار جهانی به عنوان یک برند معتبر شناخته می شود. کولرهای ایستاده، کولرهای پرتابل، کولرهای دیواری و انواع اسپلیت ها و داکت اسپلیت ها از جمله محصولات تولیدی این شرکت به شمار می رود. شرکت سامسونگ جزء شرکت هایی است که همراه با فناوری روز دنیا پیش می رود و کولرهای طراحی شده در این شرکت مجهز به پیشرفته ترین تکنولوژی های روز دنیا هستند. بهره بردن از موتورهای اینورتر، سیستم فیلتراسیون سه لایه، سیستم محافظتی در برابر نوسانات جریان برق، سیستم کنترلی با حالت های متنوع، قابلیت اینترنت اشیاء و اتصال به گوشی های هوشمند، سیستم شستشوی اتوماتیک اواپراتور و … از جمله تکنولوژی های جالب کولرهای گازی سامسونگ است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code