مقالات, صنایع برودتی, کولر گازی

معرفی کولرهای گازی گرین

کولر گازی گرین

امروزه کولرهای گازی به عنوان جانشین مناسبیی برای کولرهای آبی قدیمی و دیگر سیستم های سرمایشی قدیمی جا افتاده اند. به شکلی که در بیشتر منازل مسکونی و خانه های آپارتمانی اسپیلت ها و کولرهای گازی دارند جایگزین این وسایل سرمایشی می شوند. اسپیلت های گرین یکی از برندهای معتبر در زمینۀ تولید انواع کولر های گازی است. این برند در ایران یک نام شناخته شده است و از تنوع محصولات خوبی بهره می برد. به شکلی که برای هر سلیقه و برای هر مکانی، می توانید از بین محصولات گرین به انتخاب مناسبی دست پیدا کنید. البته تنها این منازل مسکونی و آپارتمانی نیستند که رو به استفاده از کولرهای گازی و اسپلیت های دیواری آورده اند؛ از این سیستم های تهویه مطبوع می توانید در ادارات، ساختمان های تجاری، سالن های ورزشی، مساجد و … نیز بهره ببرید. در این مقاله قصد داریم به معرفی شرکت گرین و محصولات آن بپردازیم. امیدواریم این بررسی اجمالی، بتواند راهنمای خوبی برای خریداران کولر های گازی گرین باشد.

آشنایی با شرکت گرین

چین در سالیان گذشته و به خصوص از جنگ جهانی دوم به بعد، توانسته خودش را به عنوان یکی از کشورهای پیشتاز در زمینۀ فناوری و الکترونیک معرفی کند. این کشور گسترده به واسطۀ نیروی کار فراوان و حمایت های دولت چین، به یکی از قطب های صنعتی دنیا تبدیل شده و در همل زمینه ها فعالیت می کند. به شکلی که بسیاری از شرکت های دنیا نیز در این کشور نمایندگی فعال دارند و حتی بخشی از تولیدات خود را در چین انجام می دهند. صنعت تهویه مطبوع نیز از این قاعده مستثنا نیست. امروزه چندین شرکت در کشور چین در این زمینه فعالیت دارند؛ که کمپانی چند ملیتی گرین نیز یکی از همین شرکت هاست. گرین از جمله کمپانی های این کشور است که به صورت تخصصی روی تولید دستگاه های تهویۀ مطبوع مثل کولرهای گازی، دستگاه های هواساز، چیلرهای آپارتمانی و صنعتی، اسپلیت ها و … کار می کند. به همین خاطر است که این شرکت در بازار کولر گازی نیز به عنوان یک برند معتبر شناخته می شود. تنوع محصولات مسئله ای است که کمپانی گرین را در فهرست معتبرترین شرکت های تولید کنندۀ سیستم های تهویۀ مطبوع قرار می دهد. نکتۀ دیگری که دربارۀ کمپانی گرین وجود دارد، داشتن نمایندگی فعال در ایران است. شرکت پشم شیشۀ پارس بیش از بیست سال است که وارد کنندۀ محصولات گرین در ایران بوده و نمایندگی این شرکت را در ایران برعهده دارد. این مسئله زمانی که پای گارانتی محصول و خدمات پس از فروش به میان می آید، اهمیت پیدا می کند. در ادامه به معرفی کولر های گازی گرین خواهیم پرداخت.

بررسی مزایای کولر های گازی گرین

در بازاری که هرروز شلوغ تر می شود و تنوع محصول در آن بیشتر می گردد، برای باقی ماندن در رقابت باید همواره جزء برندهای معتبر و پیشتاز باشید. این کار امکان پذیر نیست، مگر اینکه از طراحان و مهندسانی کمک بگیرید که با علم روز آشنا باشند و پیوسته محصولات شرکت را به روز رسانی کنند. درست همان کاری که برند معتبری همچون گرین انجام می دهد. از جمله مزایایی که باعث محبوبیت اسپیلت های گرین می شود، می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

اسپیلت گرین

 • کمپرسور کولر های گازی Green اغلب از نوع روتاری و اسکرال است. البته در مدل های قدیمی تر از کمپرسورهای پیستونی نیز استفاده می شد. اما در مدل های امروزی کمپرسورهای روتاری تریپیکال یا همان T3 جای کمپرسورهای پر سر و صدای پیستونی را گرفته اند. کمپرسورهای تریپیکال قابلیت کارایی در محدوده دمایی شصت درجه سانتیگراد را نیز دارا است. از کمپرسورها اسکرال نیز بیشتر در مدل های ایستاده و با ظرفیت سرمایشی بالا استفاده می شود. اهمیت کمپرسور در کولرهای گازی به قدری است که آن را قلب دستگاه می خوانند.
 • بیشتر مدل های اسپیلت گرین به سیستم اینورتر مجهز هستند. این کیت به کمپرسور دستگاه متصل می شود و مصرف انرژی دستگاه را مدیریت می کند. کیت اینورتر از خاموش و روشن شدن های پیاپی کمپرسور جلوگیری می کند و به این شکل باعث صرفه جویی در میزان مصرف انرژی دستگاه می شود. کولرهایی که مجهز به کیت اینورتر هستند، نزدیک سی درصد برق کمتری مصرف می کنند که در مدیریت منابع و کاهش هزینه های دستگاه اهمیت خود را نشان می دهد. اگرچه کولرهای مجهز به اینورتر قدری گران قیمت تر از مدل های ساده هستند.
 • در کولر های گازی گرین از سیستم فیلتراسیون سه لایه استفاده می شود. لایه اول، فیلتر آنتی فرم آلدهید است که جلوی ورود ذرات گرد و غبار را به محیط می گیرد. همچنین با توجه به اینکه امروزه در شهرهای صنعتی در اغلب مواقع هوای شهر آلوده است، این سیستم فیلتراسیون، می تواند در جذب ترکیبات کربنی هم مؤثر باشد و هوای مطبوعی را برای محیط به ارمغان بیاورد. دومین لایۀ این فیلتراسیون، فیلتر یون نقره است. نقره به عنوان یک یون ضد باکتری و ضد قارچ شناخته می شود و جلوی ورود عوامل میکروبی و باکتری را به فضای اتاق خواهد گرفت. لایۀ سوم نیز یک فیلتر ویتامین ث است که برای بهبود سلامتی افراد و تقویت سیستم دفاعی بدن مورد استفاده قرار می گیرد.
 • سیستم کنترلی اسپیلت گرین در مدل های جدید از نوع کنترل از راه دور و وایرلس است. سیستم نمایشگر روی دستگاه نیز از نوع دیجیتال بوده و کار با دستگاه را برای کاربر بسیار ساده می کند.
 • از جمله قابلیت های دیگر کولرهای گازی گرین می توان به حالت خواب، تایمر بیست و چهار ساعته، سیستم کنترل خودکار دما و … اشاره کرد. حالت خواب، به این شکل عمل می کند که پس از اینکه افراد حاضر در محیط به خوب رفتند، سنسورهای حرکتی دستگاه به صورت خودکار این مورد را تشخیص داده، دمای محیط را برای آسایش بیشتر افراد کمی افزایش می دهند.
 • تنوع محصولات مسئلۀ دیگری است که در کولرهای گازی گرین باید به آن توجه کرد. این کولرها در ظرفیت های سرمایشی متفاوت از 9000 BTU تا 80000 BTU تولید می شوند. ضمن اینکه در هر دسته از کولرهای گازی مثل کولرهای پنجره ای، پرتابل، ایستاده و دیواری دارای مدل های متنوعی است که به کاربر کمک می کند تا محصول مورد نظر خود را به راحتی بیابد.
 • اگرچه استفاده از کولرهای گازی برای گرمایش خیلی امر متداولی نیست، اما اغلب کولرهای گرین برای دو فصل سرد و گرم طراحی می شوند و در فصل های سرد سال نیز می توانید از آن ها برای گرمایش خانه کمک بگیرید. دستگاه های تولید شده در این شرکت از قابلیت گرمایشی بالایی نیز برخوردارند.

آشنایی با مدل های متفاوت کولر های گازی گرین

اسپیلت های پرتابل گرین

اجاره نشینی در دنیای مدرن شدۀ امروزی اتفاقی است که خیلی از خانواده ها آن را تجربه می کنند. به همین خاطر است که شرکت های تولید کنندۀ دستگاه های تهویۀ مطبوع به این فکر افتادند که برای اجاره نشین ها نیز دنبال دستگاه های مطلوبی باشند. کولرهای پرتابل از جمله محصولات سرمایشی نوینی است که می تواند جایگزین پنکه ها و کولرهای آبی پر دردسر شود. این کولرها در اندازه های کوچک تری طراحی و ساخته می شوند. کل سیستم کولرهای گازی در محفظه ای مکعب مستطیل شکل و با طراحی زیبایی ارائه می گردد تا مورد استفاده خریداران قرار بگیرد. دیگر استفادۀ کولرهای پرتابل در مکانی های موقتی مثل چادرهای صحرایی و کانتینرهای مسکونی است.

مهم ترین مسئله ای که در طراحی کولرهای پرتابل وجود دارد، قابلیت جا‌به‌جایی ساده آن است. برای این منظور باید هم ابعاد دستگاه کمتر شود و هم وزن آن تا حد امکان پایین بیاید. در اسپیلت های گرین علاوه بر موارد فوق، از چرخ هایی در زیر کولر استفاده شده تا به راحتی بتوان این کولرها را جا‌به‌جا کرده و از آن ها برای سرمایش منزل کمک گرفت. نصب کولرهای پرتابل کار ساده ای است و نیاز به مورد خاصی ندارد. در کولرهای پرتابل گرین از کمپرسور روتاری و گاز مبرد R410 استفاده شده که قابلیت سرمایشی دستگاه را بالاتر می برد. همچنین دهانۀ خروجی دستگاه مجهز به سیستم فیلتراسیون است که هوای اتاق را تا حد مناسبی تصفیه کرده و فضای مطبوعی را به وجود می آورد. مدل های مطرح این دستگاه در ظرفیت های سرمایشی 9000 BTU تا 12000 BTU در بازار موجود است. این دستگاه های کوچک، فضای خاصی را نیز اشغال نمی کند و برای خنک سازی محیطی با مساحت سی متر مربع عملکرد رضایت بخشی دارد.

کولر های گازی ایستاده گرین

یکی دیگر از محصول پر طرفدار شرکت گرین، کولرهای گازی ایستاده است. از این کولرها البته کمتر در منازل مسکونی استفاده می شود و بیشترین کاربرد آن ها در مکان های وسیع و با متراژ بالاست. برای مثال در سالن لابی هتل ها، مساجد و حسینیه ها، سالن های ورزشی و … می توانید از این دسته کولرها کمک بگیرید. مهم ترین نکته ای که دربارۀ کولرهای گازی ایستاده باید بدانید، این است که این دسته از کولرها قابلیت جابه‌جایی ندارند. کولرهای ایستاده در دو یونیت جداگانه طراحی و ساخته می شوند. سپس این دو بخش روی هم مونتاژ شده و ساختمان کلی دستگاه را تشکیل می دهد. نصب کولرهای ایستاده به این شکل است که باید مکانی بهینه برای نصب آن ها پیدا کرد. به شکلی که بتواند تهویۀ مطبوع تمامی فضای سالن را به عهده بگیرد. معمولاً فضای نصب دستگاه نزدیک یک پنجره در نظر گرفته می شود. یک لولۀ فنری به پشت دستگاه متصل شده، از طریق پنجره به فضای بیرون مرتبط می شود. این عمل برای خروج گرمای تولید شده در موتور کولر است. کولرهای ایستادۀ کمپانی گرین در ظرفیت های سرمایشی 36000 BTU تا 96000 BTU تولید می شوند و از کولرهای پرقدرت موجود در بازار به شمار می روند. کمپرسور این دستگاه ها اغلب یا از نوع اسکرال بوده یا اینکه از نوع روتاری تروپیکال خواهد بود. گاز مبرد به کار رفته در این کولرهای گازی نیز R22 است. از دیگر مزایای کولرهای ایستادۀ گرین می توان به سیستم فیلتراسیون، عملکرد کنترلی هوشمند و زیبایی دکوراتیو آن اشاره کرد.

کولر های اسپیلت گرین

اسپلیت ها امروزه به شکل چشمگیری دارند جای کولرهای آبی قدیمی را در منازل می گیرند. این دستگاه های تهویۀ مطبوع در دو یونیت (بخش) جداگانه طراحی می شوند. یونیت خارجی دستگاه را باید بیرون از ساختمان نصب کرد. به شکلی که در معرض هوای آزاد قرار داشته باشد. کمپرسور و کندانسور دستگاه در یونیت خارجی نصب می شوند. سپس این یونیت به کمک یک خط لولۀ مسی به یونیت داخلی متصل می شود. یونیت های داخلی اسپلیت ها اغلب از نوع دیواری است. اما انواع اسپلیت های سقفی، توکار و کانالی نیز در بازار موجود می باشند. بخشی که کاربر به طور مستقیم با آن سر و کار خواهد داشت، همین یونیت داخل دستگاه است. به همین خاطر در طراحی یونیت های داخلی سعی می شود زیبایی ظاهری نیز در نظر گرفته شود.

اسپیلت های دیواری گرین در ظرفیت های سرمایشی 9000 BTU تا 36000 BTU طراحی و ساخته می شوند. جهت اینکه انتخاب بهینه ای از بین این اسپلیت ها داشته باشید، لازم است یک تناسب نسبی را بین ظرفیت سرمایشی اسپلیت و مساحت اتاق رعایت کنید. برای این مورد شرایط استاندارد خاصی وجود ندارد و عواملی مثل آب و هوای شهر، آفتابگیر بودن یا نبودن اتاق، عایق بندی آن و … نیز در نحوۀ کارکرد دستگاه تأثیرگذار خواهند بود. در اسپلیت های دیواری گرین اغلب از کمپرسورهای روتاری استفاده می شود. در مدل های حاره ای این دستگاه برای بهبود عملکرد آن کمپرسورهای روتاری تروپیکال یا همان T3 جایگزین کمپرسورهای ساده می گردند. اسپلیت های دیواری گرین در دو نوع on/off و اینورتر تولید می شوند. در نظر داشته باشید که نوع اینورتر اگرچه قدری هزینۀ اولیه شما را افزایش می دهد، اما در درازمدت باعث صرفه جویی سی تا چهل درصدی در میزان مصرف برق خواهد شد که این هزینۀ اولیه را جبران خواهد کرد. از دیگر مزایای اسپلیت های دیواری گرین می توان به قدرت پرتاب باد مناسب، فیلتر سه لایه، طراحی ظاهری زیبا و متنوع، سیستم کنترلی وایرلس و … اشاره کرد.

داکت اسپیلت های گرین

داکت اسپلیت ها از نظر طراحی شبیه اسپلیت های دیواری هستند. به این معنا که درست در دو یونیت خارجی و داخلی طراحی می شوند. تنها تفاوت داکت اسپلیت ها این است که از ظرفیت سرمایشی بالاتری برخوردارند و به عنوان یک سیستم تهویۀ مطبوع مرکزی شناخته می شوند. در حقیقت یونیت داخلی داکت اسپلیت ها در فضای مسقف ساختمان یا در سقف های کاذب نصب می شود و سپس به کمک کانال کشی می توان برای هر فضا دریچه کولر مجزایی تعریف کرد. به این شکل دیگر نیازی نیست از چندین اسپلیت دیواری جداگانه بهره برد. این سیستم گزینۀ مناسبی برای ساختمان های تجاری، اداری و حتی ساختمان های مسکونی است.

داکت اسپلیت ها گرین در ظرفیت های سرمایشی 18000 BTU تا 60000 BTU تولید شده و مورد استفاده قرار می گیرند. کمپرسور به کار رفته در داکت اسپلیت های این شرکت از نوع روتاری است؛ که برای مناطق حاره ای از نوع تریپیکال خواهد بود. دارا بودن ردۀ انرژی B نشان می دهد که این کولرهای گازی از نظر میزان مصرف انرژی نیز گزینۀ مطلوبی به شمار می روند. همچنین در صورتی که داکت اسپلیت های گرین را به کویل آب گرم مجهز کنید، می توانید از آن ها برای گرمایش منزل نیز کمک بگیرید.

جمع بندی

شرکت گرین، یکی از تولید کنندگان شناخته شده دستگاه های تهویه مطبوع است. دفتر مرکزی این شرکت در کشور چین واقع شده و جزء برندهای مطرح در این زمینه شناخته می شود. کولرهای گازی گرین در انواع متداول مثل کولرهای گازی پرتابل، ایستاده، اسپلیت ها و داکت اسپلیت ها تولید می شوند. تنوع بالای محصولات شرکت گرین باعث شده تا این برند جایگاه خوبی در بازار فروش کولرهای گازی پیدا کند. بهره بردن از فناوری های روز دنیا، عملکرد مناسب، مصرف پایین انرژی و خدمات پس از فروش مناسب از جمله مزایای کولرهای گازی گرین است.

نوشته های مشابه

2 دیدگاه در “معرفی کولرهای گازی گرین

 1. حبیب گفت:

  من داکت اسپلیت گرین خریدم نه گارانتی خوبی داره و نه تعمیرکار و نصاب خوبی داره وهر کس رو که میفرستن برا تعمیر هزینه گزافی رو میگیره و بعد از ان (حتما)دستگاه مشکلات عجیب غریب پیدا میکنه و در صورت اعتراض میگن زیر فشار عیبش مشخص میشه کلا یک جنس تقلبی چینی رو فقط میخواهند بفروشند و مشتری مداری صفر

  1. منوا یغیکیان گفت:

   با سلام؛
   هر دستگاهی ممکن است دچار عیب و خرابی شود، در وهله اول برای خرید بهتر است از نمایندگی‌های رسمی و یا فروشگاه‌های معتبر خرید کرده تا از کیفیت خدمات پس از فروش اطمینان حاصل شود. برای تعمیرات نیز از تعمیرکاران متخصص و مجرب کمک بگیرید تا مشکل دستگاه به طرز صحیح حل شود.
   هدف از ارائه این مقاله صرفاً آشنایی با این برند بوده و لزوماً به معنی تبلیغ و تایید این برند توسط گروه صنعتی دی نمی‌باشد.
   متاسفانه تعمیرات کولرگازی جزء خدمات گروه صنعتی دی نیست و از ارائه راهنمایی و راه‌حل معذوریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code