مقالات, صنایع برودتی, کولر گازی

معرفی و بررسی کولرهای گازی توشیبا

کولر گازی توشیبا

امروزه کولرهای گازی و اسپلیت ها به عنوان جاگزین خوبی برای سیستم های سرمایشی و تهویۀ مطبوع مطرح شده اند. به طوری که در بسیاری از مراکز اداری و تجاری و همچنین مجتمع های مسکونی از این دستگاه های تهویۀ مطبوع استفاده می شود. کولرهای گازی توشیبا نیز یکی از مدل های موجود در بازار است که از نظر کیفی و عملکرد در جایگاه خوبی قرار دارد. به شکلی که در سالیان گذشته توانسته است سهم بزرگی از بازار فروش دستگاه های تهویه مطبوع را به خود اختصاص دهد. این شرکت ژاپنی در زمینۀ تولید انواع کولر های گازی مثل کولرهای گازی پنجره ای، کولرهای گازی پرتابل و ایستاده و همچنین اسپلیت ها و داکت اسپلیت ها فعال است و سالانه مدل های متفاوتی از کولرهای گازی را به بازار عرضه می کند. در این مقاله قصد داریم به معرفی کولر های گازی توشیبا بپردازیم و با محصولات این شرکت بیشتر آشنا شویم.

آشنایی با شرکت توشیبا

کمپانی توشیبا یک شرکت خوشه ای است که دفتر مرکزی آن در شهر توکیوی ژاپن واقع شده است. تاریخ تأسیس این شرکت به قرن نوزدهم میلادی برمی گردد. شروع دورۀ جدید این شرکت را نیز به قرن بیستم میلادی نسبت می دهند. در این سال ها توشیبا توانسته به بازارهای بزرگ تکنولوژی ورود کند و محصولات متنوعی را در اختیار خریدارانش قرار دهد. برای مثال لپتاپ ها و سیستم های الکترونیکی این کمپانی بزرگ پس از شرکت هایی مثل اچ پی، ایسر، دل و لنوو در جایگاه پنجم قرار می گیرد. همچنین این شرکت در زمینۀ تولید تجهیزات الکترونیکی، تولید نیم رساناها، قطعات سخت افزار کامپیوتری، تولید انواع آسانسورها و پله های برقی و همچنین وسایل الکترونیکی خانگی فعالیت می کند.

شرکت توشیبا در حال حاضر نزدیک به دویست هزار نفر کارمند و کارگر دارد و سهام این شرکت در بازارهای بورس جهانی مثل بورس لندن و توکیو عرضه می شود. شرکت توشیبا در زمینۀ تولید محصولات الکترونیک همواره جزء پیشتازان بوده است. به طوری که برخی از اختراعات قرن بیستم و بیست و یکم میلادی ساختۀ مهندسان این شرکت بوده است. برای مثال اولین دیسک نوری جهان اولین تلوزیون رنگی گسترده و اولین دی وی دی ها را شرکت توشیبا تولید کرده و وارد بازار الکترونیک نمود.

کولرهای گازی توشیبا یکی از محصولاتی است که در خط تولید وسایل الکترونیکی خانگی طراحی و عرضه می شود. در ادامه با انواع مدل های این محصول آشنا خواهیم شد.

کولر های گازی توشیبا

شرکت توشیبا یکی از شرکت های پیشرو در زمینۀ تولید سیستم های ایرکاندیشن از جمله کولرهای گازی و دستگاه های اسپلیت است. این کمپانی چند ملیتی از مهندسان بزرگی در تیم خود بهره می برد که پیوسته در فکر توسعه و پیشرفت تکنولوژی تولید فناوری هستند. همین عامل سبب شده تا کولرهای گازی توشیبا از نظر تکنولوژی و بهره بردن از سیستم های پیشرفته در بالاترین سطح رقابت با دیگر شرکت های تولید کنندۀ کولر گازی قرار داشته باشد. از مهم ترین محصولات تولیدی شرکت توشیبا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کولرهای گازی پنجره ای
  • کولرهای گازی پرتابل
  • کولرهای گازی ایستاده
  • کولرهای گازی اسپلیت
  • کولرهای گازی داکت اسپلیت

از جمله تکنولوژی های به کار رفته در کولرهای گازی توشیبا می توان به کیت اینورتر آن اشاره کرد. به شکلی که لرزش کولرهای گازی تا حد زیادی پایین آمده و از سروصدای دستگاه کاسته می شود. ضمن اینکه قابلیت اینورتر میزان مصرف انرژی الکتریکی را بین سی تا چهل درصد کاهش می دهد.

اسپلیت توشیبا

کمپرسور به کار رفته در تمامی کولرهای گازی توشیبا از نوع روتاری است. کمپرسور های روتاری ساز و کار ساده ای دارند و سرویس و تعمیرات آن ها به راحتی انجام می شود.

سیال مبرد این کولرها نیز اغلب R410 است. گازی که یک ترکیب شیمیایی از نوع فریون است که با محیط زیست نیز سازگاری خوبی دارد.

نکتۀ بعدی سیستم کنترلی کولرهای گازی توشیبا است. امروزه فناوری Wi-Fi به صورت ویژه در وسایل الکترونیکی خانگی مورد استفاده قرار می گیرد. کولرهای گازی جدید نیز از این قابلیت بهره می برند و به کمک این سیستم می توانید گوشی تلفن همراه خود را به سیستم کنترلی کولر گازی خود متصل کنید. به این شکل تلفن هوشمندتان به مانند یک ریموت کنترل پیشرفته عمل می کند.

کولر های گازی پنجره ای توشیبا

کولرهای گازی پنجره ای در بین دستگاه های کولر گازی، موارد استفادۀ بیشتری دارد. به شکلی که در ساختمان های مسکونی و آپارتمانی اغلب از این مدل استفاده می شود. کولرهای پنجره ای در قاب پنجره یا چهارچوب مشخصی نصب می شوند. به شکلی که بخش عقبی کولر در تماس با هوای آزاد باشد و یونیت داخلی آن وظیفۀ سرمایش و گرمایش فضای خانه را بر عهده داشته باشد.

در کولرهای گازی توشیبا از کمپرسور روتاری استفاده شده و گاز مبرد آن R22 است. کولرهای پنجره ای شرکت توشیبا در سه مدل متفاوت و با ظرفیت های 12000 BTU، 19000 BTU و 24000 BTU تولید می شوند. اینکه تصمیم بگیرید از کدام دستگاه بهره ببرید، به عوامل مختلفی از جمله مساحت فضای مسکونی و آب و هوای شهر بستگی دارد. در حالت عادی (محدوده دمایی تا حداکثر 43 درجه سانتیگراد) این دستگاه ها قابلیت سرمایش مکان هایی تا حدود پنجاه متر مربع را دارا است.

 

اگر در شهری زندگی می کنید که دمای هوا بیشتر از حد تعیین شده است، باید به سراغ مدل های حاره ای بروید. این مدل ها تا دمای 52 دجه سانتیگراد عملکرد خوبی خواهند داشت.

از جمله ویژگی های کولرهای پنجره ای توشیبا می توان به طراحی ظاهری دستگاه اشاره کرد. این دستگاه های تهویه مطبوع ظاهر شیکی دارند. ضمن اینکه سرمایش از چهار طرف انجام می شود و این کاربر است که می تواند تعیین کند هوای سرد شده از کدام دریچه ها و با چه زاویه ای در اتاق به گردش در آید. دیگر اینکه فیلتر بهداشتی به کار رفته در کولرهای گازی توشیبا کمک می کند تا جلوی ورود ذرات گرد و غبار و باکتری ها را به محیط بگیرید.

ضمن اینکه کولرهای پنجره ای توشیبا را اغلب هم برای سرمایش و هم گرمایش می توانید مورد استفاده قرار دهید.

کولر های گازی پرتابل توشیبا

کولرهای پرتابل دسته ای از کولرهای گازی هستند که به راحتی می توان آن ها را در فضاهای متفاوت جا به جا کرد. برای مثال می توانید از این کولرها برای سرمایش محیط های موقتی مثل کانکس ها یا چادرهای صحرایی بهره ببرید. همچنین اگر مستأجر هستید و به دنبال یک وسیلۀ سرمایشی مناسب می گردید، کولرهای گازی پرتابل گزینۀ مطلوبی است. شرکت توشیبا در زمینۀ تولید کولرهای پرتابل گزینه های زیادی ندارد. اما همین گزینه های موجود نیز قابلیت های خوبی دارند که قابل رقابت با نمونه های موجود در بازار است. مدل های 8000 BTU، 10000 BTU و 12000  BTU از جمله دستگاه هایی است که می توانید روی خرید آن ها بیشتر فکر کنید. استفاده از یک کولر گازی دوازده هزار برای سرمایش اتاقی با حدود هجده متر مربع کاملاً رضایت بخش است. از مسائلی که در کولرهای گازی پرتابل باید به آن توجه کرد، وزن و ابعاد کولر است. برای مثال ابعاد کولر گازی دوازده هزار توشیبا 43*33*71 سانتیمتر است. و وزن آن نیز در حدود سی کیلوگرم می باشد. ضمن اینکه در زیر کولر چرخ های متحرکی در نظر گرفته شده که کار جابه‌جایی آن را ساده تر می کند. این مشخصات برای یک کولر پرتابل موارد ایده آلی به حساب می آید.

کولر های گازی ایستاده توشیبا

کولرهای ایستاده را نباید با کولرهای پرتابل اشتباه گرفت. مهم ترین تفاوت کولرهای ایستاده با کولرهای پرتابل قابلیت جابه‌جایی آن هاست. کولرهای ایستاده دیگر قابلیت جابه‌جایی ندارند و مکان آن ها در زمان نصب فیکس می شود. ضمن اینکه ظرفیت سرمایشی کولرهای ایستاده معمولاً بیش از هجده هزار است. زیرا موارد استفادۀ این کولرها شامل سالن های بزرگ مثل سالن هتل ها، مساجد و سالن های ورزشی می شود. شرکت توشیبا در زمینۀ کولرهای ایستاده با به کارگیری کمپرسورهای روتاری و همچنین کیت های اینورتر توانسته در قالب یک مدعی عمل کند. به شکلی که بسیاری از خریداران در مقایسۀ کولرهای ایستاده شرکت های متفاوت در نهایت مدل های ساخت این شرکت را به دیگر مدل ها ترجیح می دهند. نصب کولرهای ایستادۀ توشیبا بسیار ساده بوده و به راحتی راه اندازی می‌شوند.

اسپلیت های توشیبا

اسپلیت ها از جمله دستگاه های تهویه مطبوع امروزی است که به صورت گسترده ای مورد توجه خریداران کولرهای گازی قرار گرفته است. طراحی اسپلیت ها به گونه ای است که می توان آن ها را روی دیوار یا حتی سقف خانه نصب کرد. مزیتی که باعث می شود کولرهای گازی شکیل تر به نظر برسند و فضایی مستقل از خانه را هم اشغال نکنند. اسپلیت ها به صورت دو تکه (در دو یونیت) طراحی می شوند. یونیت خارجی بخشی است که کمپرسور و فن دستگاه روی آن نصب می شود. سپس این یونیت خارجی به کمک یک خط لولۀ مسی به یونیت داخلی مرتبط می شود. یونیت داخلی به شکل سه گوش یا چهارگوش طراحی شده، اغلب روی دیوار خانه نصب می شوند. این شکل طراحی باعث صرفه جویی در میزان مصرف انرژی شده و همچنین قدرت سرمایش دستگاه را نیز افزایش می دهد.

شرکت توشیبا در زمینۀ تولید دستگاه های اسپلیت جزء کمپانی های پیشتاز است. اگر به دنبال یک اسپلیت مناسب برای شرکت یا منزل خود هستید، می توانید مدل های متفاوت این شرکت ژاپنی را چک کنید. دستگاه های اسپلیت توشیبا در انواع متفاوت دیواری، چند پنله، سقفی و همچنین کانالی تولید می شوند. که هرکدام از این مدل ها مزایا و معایب خود را دارند.

اسپلیت های دیواری توشیبا

اسپلیت های دیواری معمول ترین نوع اسپلیت ها هستند. اسپلیت های دیواری توشیبا در مدل های متفاوت و با ظرفیت های سرمایشی بین نه هزار تا بیست و چهار هزار واحد بی‌تی‌یو تولید می شوند. استفاده از گاز مبرد R410 و برچسب انرژی A این اسپلیت ها را در زمره دستگاه های مناسب سرمایشی هم از نظر عملکرد و هم از نظر مسالل زیست محیطی قرار می دهد. اسپلیت های دیواری توشیبا دارای کیت اینورتر بوده و سیستم کنترلی آن مجهز به فناوری Wi-Fi است. این قابلیت ها به کاربر کمک می کند که کنترل دستگاه را خیلی راحت تر انجام دهد. ضمن اینکه از این اسپلیت ها می توانید برای گرمایش خانگی نیز استفاده کنید.

اسپلیت های چند پنله توشیبا

نمونۀ جدیدی از سیستم های اسپلیت، اسپلیت های چند پنله است. در این سیستم های جدید، از یک یونیت خارجی برای راه اندازی حداقل سه پنل داخلی استفاده می شود. به شکلی که در یونیت خارجی از دو کمپرسور با ظرفیت های سرمایشی متفاوت استفاده می شود. (ظرفیت سرمایشی کمپرسور دوم دو برابر اولی است.) به این شکل با صرف هزینۀ کمتری برای نصب اسپلیت، می توانید از سه دستگاه سرمایشی در سه فضای متفاوت بهره ببرید. عملکرد اسپلیت های چند پله درست شبیه اسپلیت های دیواری است.

داکت اسپلیت های توشیبا

داکت اسپلیت ها یا اسپلیت های کانالی، نمونۀ دیگری از دستگاه های تهویه مطبوع توشیبا به شمار می روند. از این سیستم های سرمایشی زمانی استفاده می شود که بخواهید از یک سیستم مرکزی برای تهویه مطبوع چند مکان متفاوت از یک ساختمان کمک بگیرید. اجرای داکت اسپلیت ها اغلب در شرکت ها و ساختمان های اداری انجام می شود. به شکلی که یونیت مرکزی داخلی در فضای سقف کاذب نصب شده و به یونیت خارجی متصل می شود. سپس از طریق کانال کشی می توانید برای هر فضا یک دریچۀ تهویه مطبوع تعریف کنید. همچنین اگر بخواهید دمای هوای هر منطقه قابل تنظیم باشد، لازم است از دمپرها کمک بگیرید. اسپلیت های کانالی توشیبا از نظر مصرف برق، جزء دستگاه های بهینه به شمار می روند و اغلب دارای برچسب انرژی A یا حتی A+ هستند. البته در انتخاب داکت اسپلیت ها باید به تناسب ظرفیت سرمایشی اسپلیت و فضای مورد نظر نیز دقت کرد.

جمع بندی

شرکت توشیبا یک شرکت چندوجهی است که دفتر مرکزی آن در ژاپن واقع است. این شرکت بیش از صد سال قدمت دارد و امروزه در صنایع متفاوتی فعال است. از جمله فعالیت های مهم کمپانی توشیبا می توان به تولید انواع دستگاه های الکترونیک خانگی اشاره کرد. دستگاه های تهویه مطبوع توشیبا و کولرهای گازی این شرکت امروزه به صورت گسترده مورد توجه خریداران قرار دارد. این شرکت با بهره گیری از متخصصان و طراحان مجرب همگام با علم روز جهان اقدام به تولید انواع کولرهای گازی می کنند. برای اینکه بهترین انتخاب را از بین دستگاه های سرمایشی موجود داشته باشید، لازم است اطلاعات خود را نسبت به مدل های متفاوت کمپانی توشیبا و همچنین شرکت های رقیب بیشتر کنید و سپس دست به انتخابی آگاهانه بزنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code