مشاوره، طراحی و احداث سردخانه

یکی از مهم ترین نکات در شروع هر پروژه ی صنعتی، مشاوره دقیق با افراد مجرب و کارشناسان قابل اعتماد است. در غیر این صورت باعث تحمیل هزینه های زیاد و کیفیت نامطلوب در پروژه ی مورد نظر می شود. احداث یک سردخانه ی مناسب نیز از این قاعده مستثنی نیست و نیازمند مشاوره ی همه جانبه است. گروه صنعتی دی افتخار دارد با راهنمایی مشاوران و متخصصان خود شما عزیزان را در نحوه احداث و ساخت یک سردخانه ی مناسب ( میوه یا گوشت و یا کوچک و بزرگ ) یاری دهد. ما با بررسی پارامتر های مهم در طراحی و احداث و با ایجاد برنامه ریزی مالی دقیق شما را در ساخت هرچه بهتر پروژه سردخانه ی مورد نیاز همراهی می کند. اگر تمایل دارید سردخانه صنعتی مورد نظرتان را مطابق با استاندارهای جهانی و رعایت نکات ایمنی احداث کنید، توصیه می کنیم با ما در تماس باشید.

نحوه ساخت سردخانه کوچک

بررسی گام به گام طراحی سردخانه

سردخانه ها در دسته بندی های متفاوتی قرار می گیرند، ولی به طور کلی به سردخانه های آمونیاکی و فریونی تقسیم می شوند. سردخانه ها از لحاظ دمای کاری دارای دو نوع بالای صفر و زیر صفر هستند و به صورت سردخانه های اتاقکی، کانکسی، متحرک و صنعتی تقسیم می شوند. به طور کلی برای طراحی سردخانه های بالای صفر و زیر صفر باید مراحل زیر را در نظر گرفت:

بررسی مواد نگهداری شده در سردخانه

در مرحله اول ابتدا باید بررسی کنیم هدف از احداث سردخانه کوچ یا بزرگ برای نگهداری چه محصولاتی است؛ زیرا محدوده دمایی و رطوبت نگهداری برای محصولات متفاوت می باشد. برای مثال دمای نگهداری میوه، سبزیجات و دارو بین 1+ تا 4+ درجه سانتیگراد است، ولی نگهداری میوه ها در کنار یکدیگر حساسیت هایی دارد که باید رعایت شود. به طور کلی محصولاتی که دچار فساد زودرس می شوند باید جدا از بقیه ی محصولات نگه داشته شوند.

بررسی محل ساخت سردخانه

احداث سردخانه میوه

شرایط آب و هوایی یکی از مهم ترین نکات در احداث یک سردخانه میوه یا گوشت است؛ زیرا حداقل و حداکثر دمای محیطی آن منطقه در انتخاب تجهیزات برودتی بسیار تعیین کننده می باشد. نوع تابش آفتاب نیز از عوامل مهمی است که در احداث سردخانه باید مد نظر قرار داد. همچنین باید بررسی کرد که سردخانه ی مورد نیاز در یک فضای باز ساخته می شود یا در یک محیط بسته مانند سوله.

بررسی فضای مورد نیاز

فضای مورد نیاز برای ساخت سردخانه با توجه به حجم محصولاتی که قرار است نگهداری شود تعیین می شود. باید بررسی کرد مقدار حجم ثابت روزانه در سردخانه چقدر است و در طول روز چه حجمی از محصولات وارد و خارج می شوند. به این ترتیب مساحت زمین مورد نیاز و ابعاد سردخانه با توجه به نکات گفته شده در پروژه طراحی سردخانه تعیین می شود.

تعیین بار برودتی مورد نیاز برای سردخانه

همانطور که ذکر شد، شرایط آب و هوایی و میزان تابش آفتاب در بار برودتی سردخانه تاثیرگذار است. علاوه بر این نوع عایق بندی دیواره ها، کف و ضخامت آن ها، نوع تجهیزات به کار رفته در سردخانه و دفعات باز و بسته شدن درب سردخانه در طول روز همگی روی بار برودتی سردخانه ها تاثیر می گذارند.

بعد از بررسی کامل مراحل بالا در پروژه طراحی سردخانه ، اجرای فندانسیون و عایق بندی کف سردخانه، جانمایی و نحوه اجرای سازه و انتخاب صحیح عایق (ساندویچ پانل) انجام می شود. که باید با توجه به رعایت استاندارد های جهانی و نکات ایمنی باشد به طوری که با کمترین هزینه،  بالاترین میزان عملکرد را داشته باشیم.

پروژه طراحی سردخانه

مراحل احداث سردخانه

تجهیزات مورد نیاز در احداث سردخانه

عایق بندی حرارتی سردخانه از مهم ترین نکات در نحوه طراحی و احداث اتاق های سردخانه کوچک یا بزرگ می باشد. پلی یورتان، فوم، پلی استایرن، چوب، پشم و شیشه و … موادی هستند که با توجه به نوع سردخانه برای ساخت اتاق سرد مورد استفاده قرار می گیرند. درب سردخانه با توجه به اینکه سردخانه از نوع دمای زیر صفر یا بالا صفر است در دو مدل کشویی و لولایی با ابعاد مختلف انتخاب می شود.

قطعات مکانیکی به کار رفته در ساخت یک سردخانه

قطعات مکانیکی یک سردخانه با توجه به ابعاد، ظرفیت، نوع محصولات و شرایط محیطی انتخاب می شود. ما در گروه دی قادریم تمامی تجهیزات مکانیکی که در ساخت یک سردخانه مورد نیاز است، از برند های معتبری مانند بیتزر، کوپلند، دانفوس و … را با کیفیت مناسب تهیه کند. این قطعات شامل موارد زیر است:

  • کمپرسور

انتخاب یک کمپرسور مناسب با توجه به ظرفیت سردخانه و دمای اواپراتور و کندانسور انجام می شود. علاوه بر انتخاب کمپرسور، گاز مبرد در سیکل هم باید تعیین شود. برای تعیین یک کمپرسور که مهم ترین تجهیز به کار رفته در سردخانه است حتما از مشاوره های تخصصی کارشناسان ما استفاده کنید.

  • کندانسور

ما پیشنهاد می کنیم برای انتخاب یک کندانسور مناسب، ظرفیت دفع حرارت، دمای کندانسور، نوع مبرد و اختلاف دمای کندانسور و محیط را حتما در نظر بگیرید.

  • اواپراتور

برای انتخاب اواپراتور سردخانه باید نوع مبرد، بار برودتی مورد نیاز، دمای اواپراتور و اختلاف دما برای انتقال حرارت بین هوا و اواپراتور درجهت درست را در نظر گرفت.

  • تجهیزات خط مایع

این تجهیزات در واقع شامل شیر انبساط، شیر برقی، سایت گلاس، فیلتر درایر و چک ولو است که شرکت دی تمامی آن ها را از برند های معتبر در اختیار دارد.

  • خط مکش و خط تخلیه

این تجهیزات شامل فیلتر روغن، اویل سپراتور، مافلر، بال ولو، پرشر سوئیچ و … می باشد که ما با استفاده از تیم اجرایی با سابقه ی خود می توانیم این قطعات را در محل مورد نظر نصب کنیم.

قطعات الکتریکی به کار رفته در ساخت یک سردخانه

اجزا و قطعات الکتریکی سردخانه شامل تابلو برق، کابل ها، لامپ ها و تجهیزات کنترلی می باشد. تابلو برق وظیفه ی ایجاد ثبات، کنترل شرایط دمایی و بررسی تجهیزات را بر عهده دارد که به طور کلی از ترموستات، تایمر، نشانگر ها و هشدار ها، فیوز و کلید ها، کنترل آلات، بدنه و کلید حرارتی ساخته شده است. کنترل آلات تابلو برق باید شامل کنترل فاز، کنترل فشار بالا و فشار پایین و کنترل pump down باشد.

در ضمن جهت محاسبه هزینه ساخت سردخانه نیز می توانید از ما کمک بگیرید، متخصصین ما آماده راهنمایی شما عزیزان هستند.

همین حالا جهت احداث سردخانه خود با ما تماس بگیرید :