لیبل پرینتر

دنیای تجارت و کسب و کار هر روز در حال تحول است. بسیاری از تولیدکنندگان و فروشندگان برای شناسایی کالاهای خود و کمک به راهنمایی مشتری، بر روی کالاها، برچسب یا لیبل مشخصات محصول را با دستگاه لیبل پرینتر که یکی از تجهیزات فروشگاهی مهم است، ارائه می‌دهند.

لیبل پرینتر چیست؟

برچسب ظریفی که بر روی کالا چسبانده می‌شود لیبل نام دارد و برای چاپ آن نیز از دستگاه لیبل پرینتر استفاده می‌شود. لیبل معمولاً حاوی اطلاعاتی درباره مشخصات یک کالا یا وسیله است. لیبل روی اجسام چسبانده می‌شود در حالی که موارد مشابه مانند «تگ» بر روی کالاها نصب می‌شوند که این مورد درباره‌ی همه‌ی اجناس و کالاها امکان‌پذیر نیست. قیمت لیبل در مقایسه با تگ و موارد مشابه ارزان‌‌تر است.

استفاده‌ی رسمی از لیبل پرینتر ، لیبل و بارکد به سال ۱۹۳۰ باز می‌گردد. علت به‌ کارگیری لیبل‌ سرعت بخشیدن به امور مربوط به خرید‌ و‌ فروش بود و تکنیک‌‌های مورد استفاده در این باره، هنوز هم در حال پیشرفت است.

انواع لیبل

 •  لیبل کاغذی

از نظر نوع و مارک، متنوع‌ترین لیبل است. لیبل کاغذی شامل انواع لیبلِ مات، گلاسه، نیمه گلاسه در رنگ‌های مختلف به صورت معمولی و برچسبی عرضه می‌شود. محیط مصرف این نوع لیبل، محل‌ها و مکان‌های خشک و پاکیزه بوده و عمر مفید آن کوتاه است.

 •   لیبل بی‌رنگ و شفاف

مشخصه‌ی این نوع لیبل، قابل رؤیت بودن نوشته‌های روی آن از هردو سو است. عمده‌ی مصرف آن بر روی شیشه‌های اتومبیل و برخی از کارت‌های ضمانتی و برچسب‌های دارای کاربرد بر روی شیشه‌ها است.

 •  لیبل حرارتی

چاپ این نوع لیبل بدون ریبون و توسط حرارت مستقیم هد دستگاه لیبل پرینتر انجام می‌شود و در مواقعی از این نوع لیبل یا برچسب استفاده می‌شود که مصرف‌کننده می‌خواهد روی یک جسم مشخصاتی برای چند روز داشته باشد، چون عمر نوشته روی لیبل حرارتی بسیار کوتاه است. عمده‌ترین موارد مصرف در آزمایشگاه‌های پزشکی است.

 •  برچسب اموال

لیبل اموال

یکی از ضخیم‌‌ترین انواع لیبل است و به شکلی ساخته می‌شود که بعد از نصب به صورت سالم از روی جسم کنده نمی‌شود وقتی خیلی برای کندن آن تلاش شود تکه تکه می‌شود و عمر طولانی دارند اما نباید زیاد زیر نور مستقیم خورشید باشد، این نوع لیبل برای سطح روغنی و چرب مناسب نیست. همانطور که از نامش مشخص است در ادارات و شرکت‌ها بر روی اموال منقول و اسباب نصب می‌شود.

 •  لیبل متال

از مقاوم‌ترین نوع لیبل‌ها در برابر انواع پاک‌کننده‌ها است چون چاپ بر روی آن‌ها بیش‌تر با لیبل پرینتر «ریبون رزین» انجام می‌شود. ضدخش و دارای قدرت چسبندگی زیاد در سرما و گرما (از ۴۰- تا۲۲۰+ درجه) است و اکثراً در لوازم برقی و خودرو کاربرد دارد.

 •  لیبل پشت متال

لیبل پشت متال یکی از بالاترین قدرت‌های چسبندگی در میان لیبل‌ها را دارد. بعضی از اجسام مثل  پارچه ، تایر خودرو و لاستیک‌های نرم به سختی مدت طولانی روی آن عمر می‌کنند اما لیبل پشت متال کار را ساده کرده است و به جرات می‌توان گفت دیگر کندن غیر ممکن است. این جنس لیبل ها در پارچه فروشی‌ها، تایرهای خودرو و غیره استفاده زیادی دارند.

 •  لیبل وُید

این نوع لیبل، مقاومت زیادی در مقابل کش آمدن و گرما (تا ۸۰ درجه) دارد. بیش‌تر به دو نوع نقره‌ای و شطرنجی تقسیم می‌شود. قسمتی از نوع شطرنجی آن در هنگام جدا شدن از سطحی که به آن چسبانده شده روی سطح مذکور مانده و لیبل قابل استفاده‌ی مجدد نمی‌باشد. در مدل نقره‌ای، با کندن آن از سطحی که به آن نقش می‌بندد و لیبل دیگر قابل استفاده‌ی مجدد نیست.

 •  لیبل سکوریتی

کاربرد این لیبل به عنوان برچسب اموال و یا در موارد مرتبط با مباحث گارانتی است. در صورت تلاش برای کندن آن، این لیبل مانند گچ خُرد می‌شود.

 •  لیبل پی وی سی

دارای دو نوع مات و براق است. عمده‌ی پایداری آن در برابر عوامل طبیعی از قبیل تابش آفتاب یا باد و باران می‌باشد. این لیبل نیز در لوازم برقی و خودرو کاربرد بیش‌تری دارد. برای چاپ روی برچسب پی وی سی از لیبل پرینتر مخصوص و ریبون‌های وکس رزین، رزین و سوپر رزین استفاده می‌شود. این نوع لیبل از جنس پلاستیک بوده و در مقابل رطوبت و آب و باد مقاوم بوده و در عین حال در مقابل کشیدگی مقاوم است.

 •  لیبل تایوک

لیبل تایوک

از الیاف فشرده شده‌ی پارچه‌‌ای و با لیبل پرینتر مخصوص ساخته می‌شود و در موارد مرتبط با خودرو و پوشاک استفاده می‌شوند.

 •  تگ لیبل – لیبل امنیتی

تگ لیبل – لیبل امنیتی

در حقیقت نوعی لیبل دزدگیر است! که مرتبط به نوعی سیستم مغناطیسی در محل مورد استفاده بوده و باعث جلوگیری از خروج غیر مجاز کالا یا اشیاء از محل مورد نظر می‌شود. از آن به جای تگ لباس یا دزدگیر لباس نیز استفاده می‌شود.

مزایای لیبل پرینتر

به طور کلی لیبل پرینتر دارای مزیت های بی شماری می باشد، که به همین دلیل مشتریان آن روز به روز در حال افزایش پیدا کردن هستند. برخی از انواع مزیت های دستگاه لیبل پرینتر که شما باید با آنها آشنایی داشته باشید عبارت است از :

 • سرعت چاپ در پرینتر لیبل بسیار بالا می باشد، در واقع آن دسته از کسب و کارهایی که در کمترین زمان به لیبل های متنوعی نیاز دارند می توانند از این نوع دستگاه استفاده کنند.
 • هزینه چاپ کردن لیبل به وسیله لیبل پرینتر نسبت به دستگاه های دیگر بسیار کمتر است. به همین اساس بسیاری از کسب و کارهایی که نمی خواهند هزینه زیادی را برای خرید دستگاه لیبل خریداری کنند ترجیح می دهند که این مدل را تهیه کنند.
 • صدای تولید شده درون لیبل پرینتر نسبت به صدای دستگاه های دیگر بسیار کمتر است. به همین دلیل شما صدای بسیار کمی را از درون آن می شنوید. بنابراین اگر به دنبال دستگاه کم صدایی هستید باید بدانید که لیبل پرینتر بهترین انتخاب شما به شمار می رود.
 • عمر لیبل پرینتر نسبت به دستگاه های دیگر بسیار بیشتر است، به همین دلیل شما می توانید تا سال های سال از آن بدون اینکه مشکلی داشته باشد استفاده کنید. اگر شما مایل هستید بهترین دستگاه لیبل زن را با مناسب ترین قیمت خریداری کنید بدون شک این دستگاه بهترین انتخابی می باشد که می توانید داشته باشید.
 • حجم لیبل پرینتر و جایی که در فضای مورد نظر شما می گیرد نسبت به بسیاری از دستگاه های دیگر کمتر است. بنابراین شما با خیالی آسوده می توانید آن را در هر فضایی که مایل هستید قرار دهید و از مزیت های آن بهره مند شوید. پورت های مختلفی روی این دستگاه نصب می شود که هر یک از آن پورت ها دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشد.

تمامی مزیت هایی که در مورد دستگاه لیبل پرینتر بیان نمودیم و معرفی کردیم موجب شده است که روز به روز تعداد مشتریان آن در حال افزایش پیدا کردن باشند و انوع و مدل‌های مختلف را خریداری کنند.