مقالات, انواع تجهیزات, تجهیزات فروشگاهی, قفسه

آشنایی با قفسه وسط فروشگاهی یا شلف دو طرفه

قفسه وسط فروشگاهی یا شلف دو طرفه

قفسه وسط فروشگاهی یا دو طرفه که به آن قفسه مدل تی (T) نیز گفته می‌شود، در فروشگاه‌ها، نمایشگاه‌ها، کتابخانه‌ها و … مورد استفاده قرار می‌گیرد. چون نقش اصلی و کاربردی این قفسه‌ها در چیدمان و ارائه صحیح محصولات به مشتری را نمی‌توان نادیده گرفت باید در انتخاب این نوع قفسه‌ها بسیار دقت کرد. قرارگیری این قفسه‌ها در وسط فروشگاه‌های بزرگ باعث می شود تا از تمام فضای موجود در فروشگاه نهایت استفاده را کنیم و مشتری امکان دسترسی راحت‌تری به محصولات را داشته باشد.

ویژگی‌های قفسه وسط فروشگاهی

قفسه های فروشگاهی باید ساده و دارای کارایی بالا و همچنین برای خریدار بصرفه و اقتصادی باشد. قفسه وسط فروشگاهی در کارخانجات با ارتفاع، طول و عرض مختلف تولید می‌شود و ارتفاع آن بستگی به تعداد طبقات سفارشی مشتری دارد ولی معمولا بین 5 تا 6 طبقه برای فروشگاه‌ها تولید می‌شود. این مدل از انواع قفسه های فروشگاهی برای برخورداری از مقاومت کافی برای تحمل بار و زیبایی ظاهری، از مواد اولیه مرغوب تولید می‌شود.

ابعاد و مواد اولیه قفسه وسط فروشگاهی

در ساخت این نوع قفسه ها از پروفیل صنعتی با ضخامت 2/2.25 و ابعاد 40*60/40*80/40*100 استفاده می‌شود و برای تولید براکت‌ها از ورق فولاد و همچنین برای تولید طبقات، صفحات پشتی و کفپوش‌ها از ورق روغنی به ضخامت 0.6 و 0.7 میلیمتر استفاده می‌شود. برای ساخت حفاظ‌ها که برای جلوگیری از ریزش کالا استفاده می‌شود از مفتول مسوار روکش شده با آبکاری و برای اتیکت که یکی از مزیت‌های قفسه‌های فروشگاهی برای راهنمایی مشتریان فروشگاه می‌باشد تا شناخت بهتری از کالا و قیمت اجناس داشته باشند، از UPVC مرغوب استفاده می‌شود.

کیفیت و جنس رنگ‌آمیزی

در قسمت بالا از زیبایی ظاهری صحبت کردیم که می‌توان از رنگ این قفسه وسط فروشگاهی به عنوان یکی از زیبایی‌های ظاهری نام برد. در بیشتر کارخانجات این قفسه‌ها قبل از رنگ‌آمیزی با مواد مخصوص شستشو داده می‌شوند که باعث افزایش کیفیت رنگ این قفسه‌ها می‌شود. فرآیند رنگ‌آمیزی کاملا مکانیزه بوده و نوع رنگ الکترواستانیک پودری است که باعث درخشندگی و دوام بالای رنگ در برابر ضربات وارده و آب و هوای محیطی فوشگاه می‌باشد. رنگ الکترو استانیک پودری در کوره با دمای 220 درجه سانتیگراد پخت می‌شود تا ماندگاری طولانی‌تری داشته باشد.

بسته‌بندی

در بسته‌بندی این مدل قفسه‌ها باید دقت لازم به کار گرفته شود تا این رنگ‌آمیزی عالی به هیچ عنوان دچار آسیب نشود. در فروشگاه‌های مختلف از رنگ ثابت برای این مدل استفاده می‌کنند تا از این طریق رنگ فروشگاه خود را معرفی کنند.

قابلیت‌ها

بعضی از قابلیت‌های موجود برای قفسه‌های فروشگاهی را بنابر درخواست مشتری می‌توان به این نوع قفسه‌ها اضافه نمود که در اینجا یکسری ازآنها را بیان خواهیم کرد:

  • تغییر فواصل بین طبقات و تنظیم ارتفاع
  • اضافه کردن سیستم روشنایی
  • نرده ی محافظ جهت جلوگیری از ریزش کالا
  • تنوع رنگ
  • نصب گارد جهت جلوگیری از برخورد چرخ خرید
  • جایگزین نمودن رگال هوک به جای طبقات
  • سرلاین‌های دو طرف به صورت نیم‌دایره
  • تغییر طول این قفسه‌ها
  • استفاده از توری به جای ورق پشت

سخن پایانی

تغییر فواصل و ارتفاع باعث می‌شود که قفسه وسط فروشگاهی در فروشگاه‌هایی با ابعاد مختلف قابل استفاده باشند و داشتن سیستم روشنایی این اجازه را به مشتری می‌دهد تابا وضوح بیشتری کالای خود را انتخاب کند. استفاده از نرده محافظ از سقوط اجناس به دلایل مختلف مثل برخورد مشتری با محصول درزمان ازدحام فروشگاه جلوگیری کرده و استفاده از توری بغیر از بعد زیبایی قفسه‌ها، باعث اتلاف وقت کمتری از مشتری می‌شود تا همزمان محصولات چیده شده دو طرف این مدل از قفسه‌ها را دیده و سریعتر کالای مورد نظر خود را پیدا کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.