قفسه فلزی فروشگاهی

قفسه‌بندی یکی از مهمترین فاکتورهای مغازه‌داری است. در واقع مغازه بدون قفسه مانند زنبور بی‌عسل می‌ماند. هر چه نحوه چیدمان قفسه‌های شما زیباتر باشد، کالا در نظر مشتریان قشنگ‌تر جلوه خواهند داد. برای این که بتوان هر قفسه فلزی فروشگاهی را در بهترین حالت ممکن نصب کرد، ابتدا باید گروه محصولات و چیدمان داخلی فروشگاه مشخص شوند.

اهمیت قفسه فلزی فروشگاهی

قفسه‌ها محل قرارگیری تمامی محصولات فروشگاهی بوده و نبود آن‌ها برابر با نبود فروش است. هیچ کدام از مشتریان علاقه‌ای به خرید اجناس فله‌ای نداشته و ترجیح خود را بر مبنای خرید محصول از فروشگاه‌های برند و معتبر با چیدمان زیبا می‌گذارند. قفسه‌ها مانند آهن‌ربا عمل کرده و مشتریان را به سمت خود می‌کشانند.

شما می‌توانید قفسه‌ها را به گونه‌ای چیدمان کنید که مشتریان را مجبور به رفتن به سمت آن‌ها کنید. این کار تنها با قرار دادن کالاهای پرمصرف در بهترین و پر ترددترین جای فروشگاه میسر شده و در کنار آن می‌توانید با گذاشتن کالاهای پر سود و حتی کم مصرف، فروش خود را چند برابر کنید. در کنار این مزایای فروش، قفسه‌های لوکس و با کیفیت می‌توانند تمام فضاهای خالی فروشگاه را به شکلی مناسب پر کرده و جلوه‌ای زیبا به دکوراسیون یک فروشگاه بدهند.

بهترین نوع قفسه فلزی فروشگاهی

اگر از طراحان دکوراسیون و چیدمان فروشگاهی بپرسید که کدام قفسه برای فروشگاه‌های بزرگ کاربردی‌تر است، آن‌ها قفسه‌های متحرک را به شما پیشنهاد خواهند کرد. این قفسه‌ها بسیار سبک و قابل حرکت بوده و زیر آن‌ها مجهز به چرخ‌های رونده است. امری که موجب می‌شود تا به راحتی بتوان آن‌ها را جابجا کرد. این قفسه‌ها به نوبه خود دارای انواع مختلفی هستند.

قفسه فلزی یک طرفه

این قفسه‌ها تنها دارای یک طرف هستند و معمولا در کنار دیوارها قرار می‌گیرند. قفسه‌های متحرک یک طرفه نیازی به نصب ندارند و کافیست آن‌ها را به دیوار چسباند.

قفسه فلزی متحرک دو طرفه

قفسه‌های فلزی دو طرفه همانطور که از نامشان پیداست دارای دو سمت برای قرار دادن محصول هستند، به گونه‌ای که یک سمت آن‌ها در یک مسیر و سمت دیگر آن‌ها در مسیری دیگر قرار می‌گیرد.

قفسه فلزی فروشگاهی چهار طرفه

قفسه‌های متحرک چهار طرفه از ایده‌های خلاقانه در صنعت قفسه‌سازی هستند. در واقع چهار طرف این قفسه‌ها قابل استفاده بوده و این امر موجب می‌شود تا مشتریان دسترسی بیشتر و آزادتری به محصولات داشته باشند.

فاکتورهای مهم در انتخاب و چیدمان قفسه فلزی فروشگاهی

تحقیقات نشان داده است که تاثیر رنگ در روحیه مشتری بسیار پر زیاد بوده و می‌تواند نقش اساسی در تصمیمات وی ایفا کند. رنگ‌بندی مناسب قفسه‌ها می‌تواند جلوه‌ای زیبا به محصولات و فضای داخلی فروشگاه بدهد. امری که در کنار تاثیرگذاری بر روحیه مشتری، اعتبار فروشگاه را نزد مشتری افزایش می‌دهد و شما را به یک برند حرفه‌ای تبدیل می‌کند.

نحوه چیدمان قفسه‌ها نیز فاکتور مهم بعدی است. سعی کنید کالاهای پرمصرف را در انتهای فروشگاه قرار دهید تا مشتری مجبور به گشت و گذار در تمام مسیرهای منتهی به آن شود. قرار دادن کالاهای پرسود و گران قیمت در طول مسیر نیز تاثیر زیادی در افزایش فروش آن‌ها دارد. چراکه در طول مسیر ممکن است مشتری ترغیب به خرید آن‌ها شود.

قفسه فلزی فروشگاهی چه مزایایی دارد؟

استفاده از قفسه‌های فروشگاهی فلزی تاثیر زیادی در افزایش فروش و سهولت دسترسی مشتریان به محصولات دارد. در ادامه برخی دیگر از مهمترین مزایای استفاده از قفسه‌های فروشگاهی را بیان می‌کنیم.

قابلیت نصب و حمل و نقل سریع

یکی از مهمترین مزایای این نوع از قفسه‌ها قابلیت نصب سریع آن‌ها است. وزن کم و وجود چرخ‌های متحرک باعث می‌شود تا امکان جابجایی آن‌ها بسیار ساده باشد. تنها نصب آن‌ها باقی می‌ماند که آن هم بر عهده بخش خدمات شرکت فروشنده است.

امکان نورپردازی بر روی قفسه‌ فلزی فروشگاهی

شما می‌توانید با نصب لامپ‌های مخفی در پشت قفسه‌ها نظر مشتریان را به محصولات جلب کنید. برخی قفسه‌های فلزی دارای محل مخصوص برای نصب لامپ‌های هالوژن هستند که قفسه را بسیار زیبا می‌کند.

قابلیت تحمل وزن بالا

از دیگر مزایای قفسه‌های فلزی قابلیت بالای تحمل وزن کالا توسط آن‌هاست. قفسه‌های فلزی از دیرباز در بسیاری از مغازه‌ها و فروشگاه‌های بزرگ مورد استفاده قرار گرفته و کالاهای سبک و سنگین بسیاری را می‌توان بدون هیچ مشکلی بر روی این قفسه‌ها جا داد.

رنگ‌بندی متنوع

قفسه‌های فلزی به دلیل آن که از جنس فولاد هستند به راحتی رنگ‌پذیر بوده و امکان اعمال‌ رنگ‌های مختلف بر روی بدنه آن‌ها وجود دارد. مزیت بعدی این قفسه‌ها امکان تغییر رنگ آن‌هاست. شما می‌توانید با رنگ کردن مجدد آن‌ها دکوراسیون فروشگاه خود را عوض کرده یا نوسازی کنید و تحولی بزرگ ایجاد کنید.

آشنایی با یک تولید کننده معتبر قفسه فلزی فروشگاهی

شرکت‌های مختلفی در حال تولید قفسه‌های فلزی در کشور هستند که گروه صنعتی دی پیشتاز آن‌ها بوده و در سال‌های اخیر توانسته اعتبار زیادی بین مشتریان کسب کند. این شرکت از سال 1397 تاکنون بسیاری از فروشگاه‌های کشور را به قفسه‌های مدرن و با کیفیت تجهیز کرده است.

سخن پایانی

در این مطلب شما را با انواع قفسه‌های فلزی فروشگاهی آشنا کردیم. از مزایای اصلی این نوع قفسه‌ها می‌توان به مقاومت بالا، رنگ پذیری مناسب و جابجایی و نصب آسان آن‌ها اشاره کرد. در صورتیکه قصد خرید چنین قفسه‌هایی را دارید، می‌توانید روی گروه صنعتی دی حساب ویژه‌ای باز کنید.