قفسه فروشگاهی دیواری

امروزه در همه فروشگاه‌های زنجیره‌ای، سوپرمارکت‌ها و هایپر‌‌مارکت‌ها، از قفسه‌‌های فروشگاهی برای چیدمان محصولات استفاده می‌شود که ضمن مرتب‌کردن فضای‌فروشگاه و کالاهای ارائه شده، امکان دسترسی راحت‌تر مشتریان به کالاهای مختلف را ارائه می‌دهند. امروزه انواع مختلف قفسه‌های فروشگاهی تولید و در اختیار صاحبان کسب و کارهای مختلف قرار داده شده است که هر کدام مشخصات و مزایا و معایب خود را دارند و قفسه بندی مناسب و چیدمان درست می‌تواند تاثیر به سزایی را در افزایش میزان فروش و رضایت مشتریان داشته باشد. یکی از انواع قفسه‌ها، قفسه فروشگاهی دیواری است که به ‌دلیل استفاده حداکثری از فضای کنار دیوارها و گوشه‌های محیط، گزینه مناسبی محسوب می‌شود.

 

در این مقاله ابتدا انواع قفسه فروشگاهی را به صورت خلاصه معرفی می‌کنیم و سپس در مورد قفسه فروشگاهی دیواری که پرمصرف‌ترین نوع قفسه فروشگاهی است موارد کاربردی گردآوری شده تا انتخاب بهتری برای تجهیز فروشگاه خود داشته باشید.

انواع مختلف قفسه فروشگاهی

در هر فروشگاه بر‌حسب نیاز از انواع قفسه‌های فروشگاهی استفاده می‌شود. در ادامه به صورت خلاصه به بررسی انواع آن می‌پردازیم:

قفسه خود ایستا یک طرفه فروشگاهی دیواری

این مدل در کنار دیوار قرار می‌گیرد و دارای استحکام بالا برای تحمل وزن بالای محصولات است و به علت نیاز به مقاومت در برابر وزن محصولات، از مواد بازیافتی در تولید آن استفاده نمی‌شود. این نوع قفسه دارای امکان تنظیم طبقات است.

قفسه دوطرفه وسط فروشگاهی

این مدل از قفسه‌ها نیز مشابه قفسه‌ خود ایستا یک طرفه است ولی برخلاف آن در وسط فروشگاه قرار می‌گیرد و قابلیت استفاده دوطرفه برای چیدمان محصولات را دارد. در این مدل نیز امکان تنظیم طبقات وجود دارد.

قفسه فروشگاهی سرلاین

قفسه‌ی سرلاین همانطور که از اسم آن پیداست جایگاه آن در ابتدا و انتهای ردیف قفسه‌های دوطرفه است و ممکن است که به صورت خود ایستا باشد و یا قابلیت نصب به قفسه‌ی دوطرفه را داشته باشد. طبقات در این مدل هم قابل تنطیم است.

استند میز صندوق

این قفسه در کنار میز صندوق فروشگاهی برای محصولاتی که در ابعاد کوچک‌تر هستند و بیشتر مورد استفاده هستند و به عبارت کلی‌تر دسته‌بندی آن‌ها در حدی نیست که در قفسه‌های بزرگ‌تر قرار‌داده شود کاربرد دارد.

استند قفسه حبوبات

به دلیل تنوع بالا و تفکیک و نمایش آسان‌تر حبوبات از استند قفسه حبوبات در فروشگاه‌ها استفاده می‌شود. در این استند‌ها امکان قیمت‌ گذاری ساده‌تر وجود دارد.

قفسه فروشگاهی گرد

قفسه‌های کیکی یا گرد برای مکان‌هایی مناسب است که امکان استفاده از قفسه‌ی دوطرفه مقدور نباشد. در این مدل امکان تنظیم طبقات وجود دارد.

قفسه سنگین

قفسه فروشگاهی سنگین مناسب مکان‌هایی است که از کالاهایی با وزن بالا استفاده می‌شود. این مدل بیشتر در انبار فروشگاه‌ها مورد استفاده قرارمی‌گیرد. طبقات آن قابل تنظیم بوده و می‌توان به دو صورت یک‌طرفه یا دیواری و دوطرفه از آن‌ها استفاده نمود. از این قفسه‌ها برای نگهداری لوازم خانگی نیز استفاده می‌شود.

قفسه فروشگاهی تخفیف کالا

بعضی از کالاها به موجب فروش کمتر و یا تصمیم تولید‌ کننده مبنی ‌بر جلوگیری از تولید آن محصول، در فروشگاه‌های بزرگ با قیمتی پایین‌تر از قیمت خرده فروشی ارائه می‌شود.

قفسه فروشگاهی مولتی‌بار

برای چیدمان لباس‌ها در سطح فروشگاه از آن استفاده می‌شود. امکان آویزان ‌کردن لباس‌ها بوسیله‌ چوب ‌لباسی را دارا است.

قفسه آجیل و خشکبار

جنس اکثر قفسه فروشگاهی دیواری آجیل و خشکبار آلومینیومی است که برای نگهداری از این نوع محصولات خشک بسیار مناسب است. معمولا این قفسه‌ها در دو طبقه ساخته می‌شود که معمولا در طبقه بالا از محصولات درجه یک استفاده می‌شود. درصورتی که فضای کافی برای این نوع قفسه‌ها ندارید، می‌توانید از قفسه‌های چند طبقه برای فروشگاه خود استفاده کنید.

قفسه فروشگاهی سبدی

از این مدل از قفسه‌ها برای نگهداری تنقلات استفاده می‌شود.

قفسه فروشگاهی آویزها

این نوع قفسه‌ها نیز برای آویزان ‌کردن محصولات برای دید بهتر مشتری استفاده می‌شود.

قفسه فروشگاهی نان

برای نگهداری نان از آن استفاده می‌شود. از دیگر ویژگی های این قفسه‌ها به کیفیت رنگ و پرداخت آن می‌توان اشاره کرد که در چیدمان کالاها با رنگ پریدگی مواجه نمی‌شوید. این مدل قفسه فروشگاهی در ابعاد مختلف براساس فضای فروشگاه شما ساخته و نصب می‌شود.

قفسه فروشگاهی دیواری

قفسه فروشگاهی دیواری یکطرفه

قفسه فروشگاهی دیواری نوعی از قفسه‌های فروشگاهی است که قطعات آن بر روی دیوار نصب شده به همین دلیل این قفسه‌ها یک‌طرفه هستند. این قفسه‌ها به ازای مقرون به صرفه تر بودن خاصیت متغیر بودن را دارند و شما می‌توانید ارتفاع مورد نیاز هر طبقه را مشخص کنید. اگر یک فروشگاه برای رفاه حال مشتری خود در چیدمان کالا دقت کند قطعا فروشگاه موفق‌تری خواهد بود.
اما این قفسه‌ها معایبی نیز دارند از جمله اینکه به دلیل نصب دائم، جا به جایی بعد از نصب دشوار است.
قفسه فروشگاهی دیواری پر مصرف‌ترین نوع قفسه فروشگاهی است. این قفسه‌ها جنس‌های متفاوتی نسبت به نوع استفاده دارند که در ادامه در مورد آن‌ها توضیحاتی را ارائه خواهیم داد.

جنس قفسه فروشگاهی دیواری و کاربرد آن

  • از قفسه فلزی به دلیل استحکام و تحمل وزن بیشتر قفسه برای کالاهای سنگین‌تر استفاده می‌شود. همچنین افزودن اکسسوری‌هایی مانند گارد محافظ و شلف لیبل می‌تواند علاوه بر افزایش کارایی، ایمنی کالا را افزایش داده و از ریزش محصولات روی هر قفسه جلوگیری کند. نکته مهم دیگر، توجه به منطقه جغرافیایی و نوع محیط مورد استفاده این تجهیزات است. به عنوان مثال در سردخانه‌ها و مناطق مرطوب از قفسه فروشگاهی دیواری فلزی با روکش گالوانیزه و یا رنگ‌های ضد زنگ استفاده می‌شود تا طول عمر بیشتری داشته باشند.
  • برخی از صاحبان فروشگاه از قفسه فروشگاهی دیواری ام دی اف و چوبی استفاده می‌کنند. به دلیل زیبایی ظاهری، این قفسه‌ها طرفداران بیشتری دارند. در منازل و ادارات برای  کتابخانه‌ها، چیدمان وسایل تزیینی و حتی قرار دادن تلویزیون از آن‌ها استفاده می‌شود.
  • و اما قفسه شیشه‌ای، که معمولا در فروشگاه‌های لوازم آرایشی و داروخانه‌ها از آن‌ها استفاده می‌شود. البته از این نوع قفسه با توجه به طراحی در فروشگاه‌های دیگر هم استفاده می‌شود. بهتر است از این نوع قفسه فروشگاهی دیواری برای محصولاتی با وزن کم استفاده شود .

سینی  قفسه‌ها

در هرکدام از انواع قفسه‌ها بر حسب نیاز، از سینی متفاوتی استفاده می‌شود. این سینی‌ها یا روی دیوار به صورت ثابت نصب می‌شوند یا از سینی‌های جدا شونده استفاده می‌شود. که این نوع دوم امکان تغییر ارتفاع طبقات را فراهم می‌کنند.

جمع بندی

در یک جمع‌ بندی کلی، بهره ‌بردن از انواع‌ مختلف قفسه فروشگاهی ظاهر شیک‌تری به فروشگاه شما می‌دهد ضمن اینکه مشتریان شما احساس راحتی بیشتری دارند و می‌توانند کالاهای ‌مورد‌ نیاز خود را به راحتی تهیه کنند.
این نوع قفسه‌ها در فروشگاه‌ها به ویژه فروشگاه‌های سنتی به دلیل مقرون‌ به‌ صرفه بودن، افزایش ظرفیت‌ فروشگاه و نمایش ‌بهتر کالا طرفداران زیادی دارند. اما ثابت بودن قفسه‌ها و عدم امکان تغییر شیب می‌تواند کمی مشکل ساز باشد.

برای کسب مشاوره تخصصی در مورد تجهیز فروشگاه خود و یا خرید قفسه فروشگاهی دیواری با متخصصین گروه صنعتی دی تماس بگیرید.