قفسه سوپرمارکت

قفسه های فروشگاهی مهمترین نقش را در فروشگاه‌های مختلف ایفا کرده و نبود آن‌ها یا استفاده از قفسه‌های قدیمی و بی کیفیت جلوه‌ای نامناسب به فضای داخلی مغازه یا فروشگاه می‌دهد. نمونه‌های مختلفی از قفسه‌ها وجود دارند که هر کدام کارایی خاص خود را دارد. قفسه سوپرمارکت یکی از این نمونه‌ها بوده و اغلب با آن آشنا هستید. اما، خرید قفسه سوپری و نحوه چیدمان آن نیاز به یک طراح با تجربه دارد. با مقاله قفسه بندی سوپرمارکت همراه ما باشید.

نکاتی مهم در خصوص نصب قفسه سوپرمارکت

قفسه‌های سوپری یکی از پر فروش‌ترین تجهیزات فروشگاهی بوده و اغلب مغازه‌ها و مراکز تجاری بزرگ دارای آن می‌باشند. این مراکز برای جلب نظر مشتری باید به نحوه قفسه بندی سوپرمارکت توجه کنند. در ادامه به نکاتی مهم در این باره اشاره می‌کنیم.

توجه به نحوه قرارگیری ستون‌های دیواری

ستون‌های دیواری قفسه سوپری هیچگاه نباید در معرض دید باشند. بهتر است ستون‌ها را به دیوار پیچ کرده و قفسه‌ها را جلوی آن قرار دهید. اگر امکان پنهان کردن ستون‌ها نبود، می‌توانید رنگ دیوار و ستون‌ها را یکی کنید.

نحوه قرارگیری طبقات قفسه سوپرمارکت

هنگام قفسه بندی فروشگاه خود به این موضوع توجه کنید که قفسه‌ها باید کمترین فضای ممکن را اشغال کنند. مشتری‌ها میانه خوبی با فضای شلوغ و کوچک فروشگاه‌ها نداشته و مغازه‌هایی با نظم خاص و فضای دل‌باز را ترجیح می‌دهند. از این رو، طول و عرض قفسه‌ها را متناسب با متراژ فروشگاه خود در نظر بگیرید.

نصب قفسه‌ها در ارتفاعی مناسب

در گذشته، ارتفاع قفسه سوپری را تا انتهای سقف ادامه می‌دادند. البته، این امر با توجه به فرهنگ مغازه‌داری که در آن مشتری حق لمس کالاها را نداشت، قابل توجیه بود. اما، اکنون باید برای مشتری احترام قائل شده و فرصت انتخاب و لمس محصولات را به او داد. از این رو، هرگز نباید ارتفاع قفسه‌ها را تا سقف ادامه دهیم؛ زیرا امکان دسترسی مشتری به برخی از اقلام را از بین خواهد برد.

قفسه سوپرمارکت

نحوه چیدمان محصولات در قفسه سوپرمارکتی

به یاد داشته باشید که شما به عنوان مالک فروشگاه باید از تمام ظرفیت‌های خود برای جلب نظر مشتری و فروش بیشتر استفاده کنید. در ادامه چند نکته مهم در خصوص چیدمان اصولی محصولات در قفسه سوپری را به شما ارائه می‌کنیم.

قرار دادن کالاهای پرمصرف در انتهای فروشگاه

توصیه می‌شود هنگام قفسه بندی سوپرمارکت یا هایپرمارکت، انتهای فروشگاه را با قفسه‌های مدرن و جادار چیدمان کنید. سپس، با قرار دادن محصولات پرمصرف نظیر شیر، ماکارونی، مواد شوینده و غیره در آن، مشتریان را مجبور به عبور از تمامی مناطق فروشگاه کنید. این امر موجب می‌شود تا مشتری هنگام عبور از کنار سایر قفسه‌ها یکی دو مورد از اقلامی را که فراومش کرده و یا از وجود آن‌ها بی‌اطلاع بودند، خرید کنند.

مسیر منتهی به قفسه‌های انتهایی را با کالاهای پرسود پر کنید

یکی از مهمترین نکات هنگام چیدمان قفسه سوپرمارکت قرار دادن کالاهای پر سود در مسیرهای پر تردد فروشگاه است. فراموش نکنید این شما هستید که مسیرهای پرتردد فروشگاه خود را انتخاب می‌کنید. اغلب مشتریان هنگام ورود به فروشگاه به سمت راست متمایل می‌شوند. پس باید سمت راست را با کالاهایی پرسود پر کنید. حال خواهید دید که مشتریان ابتدا به سمت راست هدایت شده، سپس برای خرید محصولات پرمصرف خود طبق توضیحات بالا مجبورند به انتهای سالن مراجعه کنند. در طول مسیر نیز با کالاهای پرسود مواجه خواهند شد.

محصولات کوچک و فصلی را در ابتدای درب ورودی قرار دهید

بهتر است برای قرار دادن محصولات کوچک و فصلی نظیر بستنی، آدامس، آبنبات و غیره یک قفسه سوپری کیوسکی تهیه کنید. با قرار دادن این قفسه در جلوی درب ورودی نقش یک دکه سرراهی را ایفا کنید. اگر دقت کرده باشید دکه‌ها فاقد قفسه سوپرمارکت بوده و تمام اقلام خود را درون یک قفسه کوچک در سر راه مشتریان قرار می‌دهند. این امر موجب می‌شود تا افراد برای خرید اقلامی نظیر آدامس دیگر نیازی به گشت و گذار در یک فروشگاه بزرگ را نداشته باشند.

قفسه بندی سوپرمارکت

 

گروه صنعتی دی تولید کننده انواع قفسه سوپرمارکت فلزی

گروه صنعتی دی فعالیت خود را از سال 1397 با تولید انواع قفسه‌ها و تجهیزات سوپرمارکتی آغاز کرد؛ به گونه‌ای که در این فرصت کم توانسته با تولید تجهیزات باکیفیت و کارآمد بسیاری از فروشگاه‌های کشور را تجهیز کند. داشتن پشتیبانی آنلاین، تولید باکیفیت محصول با قیمتی مناسب و ضمانت کالا از مهمترین ویژگی‌های این شرکت تولیدی است.

سخن پایانی

نحوه قفسه بندی سوپرمارکت و خرید قفسه سوپری با کیفیت از مهمترین نکاتی است که هر فروشگاهی باید به آن توجه کند. گروه صنعتی دی با داشتن طراحان مجرب و حرفه‌ای شما را در زمینه خرید بهترین قفسه‌ها کمک خواهد کرد.