تجهیزات فروشگاهی, فروشگاه‌های زنجیره‌ای

آشنایی با مجموعه فروشگاه های زنجیره‌ای هفت

فروشگاه هفت

یکی از تازه‌ترین و موفق‌ترین فروشگاه‌های زنجیره‌ای در ایران، فروشگاه هفت است. این مجموعه با سرمایه گذاری گروه تجاری گلستان (GBG) و به عنوان زیر مجموعه شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای اوشانک تاسیس شده است. فروشگاه هفت به عنوان یکی از گسترده ترین فروشگاه‌های زنجیره‌ای، تقریبا در تمام شهر‌های ایران شعبه دارد. این نکته به‌ همراه تنوع بالای محصولات، تخفیف‌های جذاب و کیفیت مورد پسند مشتریان، هفت را به یکی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای موفق ایران تبدیل کرده است. در این مقاله قصد داریم ضمن بررسی اجمالی فروشگاه هفت و تاریخچه آن، با نحوه اخذ نمایندگی این مجموعه نیز آشنا شویم.

تاریخچۀ شکل گرفتن فروشگاه های زنجیره ای در ایران

در سال 1340 نخستین فروشگاه زنجیره‌ای ایران توسط براداران اخوان کاشانی ایجاد شد. این فروشگاه‌ها با نام «فروشگاه‌های زنجیره‌ای بزرگ ایران» شناخته می‌شد و با الگوبرداری از فروشگاه والمارت آمریکا شکل گرفته بود. هشت سال بعد این حمید کاشانی اخوان بود که با همکاری احمد خیامی فروشگاه‌های زنجیره‌ای کوروش را در تهران بنا نهاد. تاریخ تاسیس مجموعه کوروش به سال 1349 بر می‌گردد. در همان سال‌های اول تعداد نمایندگی‌های کوروش در سطح تهران به چهارده فروشگاه رسید و به موفقیت بزرگی دست پیدا کرد.

پس از انقلاب فروشگاه‌های کوروش برای چندین سال با نام قدس به کار خود ادامه داد؛ اما خیلی زود روند رو به رشد آن متوقف شد و در اواخر دهۀ هفتاد به ورشکستگی کامل دچار شد.

تاسیس فروشگاه هفت

شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای اوشانک در اواخر سال 1390 و با هدف ورود به عرصه فروشگاه‌های زنجیره‌ای و بهبود وضعیت این صنعت و نحوه خدمات دهی به مشتریان شروع به کار کرد. بعد از طی کردن پروسه آماده سازی و بررسی شرایط بازار و عقد قرارداد با تامین کننده‌های مواد غذایی و … این شرکت عملیات اجرایی راه اندازی فروشگاه‌های مواد غذایی خود را در سال 1392 و با سرمایه گذاری گروه تجاری گلستان (GBG) و جذب مدیران و متخصصان داخلی و خارجی آغاز کرد. به دنبال تحقیقات گسترده در مورد بازارهای داخلی و خارجی و صنعت فروشگاه‌های زنجیره‌ای، تصمیم بر تاسیس اولین مجموعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای هفت گرفته شد. اولین شعبه این فروشگاه در تابستان سال 1393 در منطقه خانی‌آباد نو تهران افتتاح شد.

اما چرا فروشگاه های زنجیره‌ای؟

 •  مناسب‌ترین قیمت‌ها برای اقلام ضروری

در فروشگاه‌ های زنجیره‌ای هفت، محصولات تقریبا بدون واسطه از تولیدکننده در اختیار مصرف‌کننده قرار می‌گیرند. همچنین بر خلاف سوپرمارکت‌ها و فروشگاه‌های کوچک، فروشگاه‌های زنجیره‌ای به علت فضای بیشتر و تنوع بالای محصولات فروش بیشتری هم دارند پس قیمت نهایی کمتر می‌شود. علاوه بر آن تخفیفاتی که به علت خرید عمده در اختیار صاحبان فروشگاه‌های زنجیره‌ای قرار می‌گیرد، به صاحبان خرده فروشی‌ها تعلق نمی‌گیرد.

 •  امکان خرید آسان و سریع

 هنگام مراجعه به فروشگاه هفت ، شما در همان فضا با تنوع شگفت‌انگیزی از انواع محصولات مورد نیاز خود روبرو می‌شوید. در این فروشگاه به راحتی می‌توانید تقریبا تمام نیازهای روزمره خود را تامین کنید و دیگر نیازی به مراجعه به جندین مغازه مختلف ندارید. علاوه بر آن می‌توانید از خدمت جدید و نوین فروشگاه زنجیره‌ای هفت یعنی فروشگاه اینترنتی و تلفنی بهره‌مند شوید و اجناس مورد نیاز خود را به راحتی هرچه تمام‌تر درب منزل تحویل بگیرید.

 •    دسترسی گسترده محلی

امروزه فروشگاه هفت تقریبا در همه شهرهای ایران نمایندگی‌های متعددی را افتتاح کرده است. این گستردگی باعث دسترسی هرچه راحت‌تر مشتریان به فروشگاه می‌شود.

 • گردش بالای اقلام و موجودی

تنوع بالای محصولات موجود در فروشگاه هفت و همچنین تامین پیوسته باعث می‌شود همیشه اقلام مورد نیاز خود را در دسترس داشته باشید. در فروشگاه ‌های زنجیره‌ای هفت اقلام مورد نیاز دائما برای نمایندگی‌ها ارسال می‌شود و همه اجناس هم مورد بررسی و نظارت کامل قرار می‌گیرند. به همین این علت فروشگاه با مشکل کمبود جنس روبرو نمی‌شوند.

 • تخصص در حوزه سبد مصرفی خانوار (FMCG)

برای پی بردن به مفهوم عبارت بالا ابتدا جزء به جزء آن را معنا می‌کنیم.

FMCG مخفف عبارت Fast Moving Consumer Goods است، که در فارسی آن را می‌توان کالای با مصرف سریع معنا نمود. در ساده‌ترین تعریف، کالاهایی که سرعت مصرف آنها توسط مصرف کنندگان بیشتر باشد یا به نوعی فروش بیشتری دارند در این دسته قرار می‌گیرند. این نوع کالاها به دلیل فروش بالا، قیمت پایین‌تری دارند و به طبع حاشیه سود آن‌ها بسیار پایین است و سود تولیدکنندگان، از حجم بالای فروش تامین می‌شود.

و دلایل دیگری مانند تعداد کارکنان محدود، کارایی و اثربخشی بالا، سطح فروش 250 تا 500 مترمربع، عرضه حدود 1300 قلم کالا در قالب پنج گروه محصول اصلی، کفه ترازو را برای دریافت فروشگاه زنجیره‌ای هفت بیشتر می‌کند.

مزایای پیوستن به خانواده فروشگاه هفت

 1. عدم پرداخت حق تابلو هفت
 2. آموزش‌های از بدو فعالیت در کلیه سطوح و پشتیبانی از طریق تیم مجرب
 3. درآمد تضمین شده و کم ریسک در صنعت خرده فروشی
 4. استفاده از برند معتبر فروشگاه‌ ‌های زنجیره‌ای هفت و گروه اقتصادی گلستان
 5. وجود طرح‌های اقتصادی حمایت از مشتری مانند تخفیفات و فروش‌های ویژه
 6. استفاده از  جشنواره‌ها و قرعه کشی‌های متنوع
 7. سیستم پیشرفته فروش و مدیریت هوشمند موجودی کالا
 8. استفاده از سیستم باشگاه مشتریان جامع و سیستم تبلیغاتی و اطلاع رسانی متمرکز
 9. برخورداری از امتیازات طرح های تشویقی جهت ارتقا فروش
 10. مشاوره‌های تخصصی جهت مدیریت فروشگاه
 11. تامین مستمر کالاها
 12. مشارکت در تامین مالی تجهیزات ملک و فروشگاه

شرایط اخذ نمایندگی

شرایط متقاضیان دریافت نمایندگی به طور خلاصه به این صورت است:

داشتن اعتبار لازم

 • تابعیت ایران
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • عدم چک برگشتی
 • حداقل 25 سال سن
 • حداقل مدرک تحصیلی دیپلم
 • جواز کسب
 • گواهی های سلامت و بهداشت
 • و …

ملک مناسب

 • زمین دارای کاربری تجاری
 • منطقه با تراکم مناسب
 • فاصله مناسب از فروشگاه‌های فعال هفت
 • دسترسی به انشعابات آب، برق و گاز
 • مالکیت کامل ملک، سر قفلی یا اجاره حداقل 5 ساله با رضایت مالک اصلی
 • داشتن یک انبار مجزا با مساحت حداقل 18 مترمربع می‌تواند یک مزیت مهم باشد
 • دسترسی آسان به ملک برای مشتریان ( از لحاظ ارتفاع نسبت به خیابان منتهی به فروشگاه)

شرایط ضمانت

به دریافت‌کنندگان نمایندگی فروشگاه هفت ، تسهیلات و منابع مالی بدون هزینه اختصاص داده می‌شود. اما برای انجام این کار نیاز به ارائه وثیقه معتبر وجود دارد. این وثیقه به دو صورت رهن ملک یا وثیقه معتبر بانکی یا به صورت ترکیبی ارائه می‌شود.

 وثیقه ملکی

 مبلغ ترهین ملک، با توجه به متراژ فروشگاه و منوط به دارا بودن شرایط زیر تعیین می‌گردد:

 • ملک دارای سند رسمی مالکیت شش دانگ باشد و پذیرش املاک با ارائه قولنامه و مبایعه ‌نامه پذیرفته نیست.
 • ملک روستایی نباشد.
 • ملک دارای کاربری زراعی و یا صنعتی نباشد.
 • سند ملک در زمان ارائه برای شروع فرآیند همکاری، در رهن بانک و یا در بازداشت نباشد.
 • پذیرش املاک دارای شرایط خاص، صرفا با اخذ تاییدیه واحد حقوقی شرکت اوشانک امکان پذیر می‌باشد.

بعد از فراهم کردن شرایط لازم، کار دریافت نمایندگی با ثبت نام در سایت فروشگاه هفت آغاز می‌شود. البته گرفتن نمایندگی و احداث فروشگاه زنجیره‌ای نیاز به یک برنامه ریزی مشخص و بلند مدت دارد. به همین دلیل بهتر است از قبل تحقیقات خود را تکمیل کرده و مقدمات کار را فراهم کنید. در این راه می‌توانید از کارشناسان ما در گروه صنعتی دی که هرکدام ده‌ها فروشگاه زنجیره‌ای را تجهیز نمودند نیز کمک بگیرید. همچنین برای آشنایی بیشتر با مقدمات کار می‌توانید مقالۀ راهنمای راه اندازی فروشگاه زنجیره‌ای را مطالعه کنید.

جمع بندی

شرکت فروشگاه‌های زنجیره ای اوشانک با سرمایه گذاری گروه تجاری گلستان، مجموعه فروشگاه های زنجیره‌ای هفت را به عنوان اولین زیر مجموعه خود افتتاح کرد. اولین فروشگاه این مجموعه در منطقه خانی‌آباد نو تهران در سال 1393 افتتاح شد. پس از آن تقریبا در تمام استان‌ها و مراکز استان‌های ایران نمایندگی‌های متعددی از فروشگاه هفت افتتاح شد. تامین پیوسته محصولات، تنوع شگفت انگیز، دسترسی آسان و قیمت های مناسب محصولات از عوامل پیشرفت و محبوبیت این فروشگاه زنجیره‌ای هستند. جهت دریافت اطلاعات کامل برای اخذ نمایندگی فروشگاه زنجیره‌ای هفت با آن مجموعه در تماس باشید و اگر قصد تامین تاجهیزات فروشگاه خود را دارید می‌توانید از کارشناسان گروه صنعتی دی کمک بگیرید.

نوشته های مشابه

3 دیدگاه در “آشنایی با مجموعه فروشگاه های زنجیره‌ای هفت

 1. Ashknkheiri گفت:

  بسیار خوب

 2. علی اصغر باقري گفت:

  با سلام و احترام اینجانب چندی قبل بطور اتفاقی با فروشگاه هفت در یزد میدان آزادی آشنا شدم و قیمت ها و خدمات را مناسب دیدم چند روز قبل مشاهده نمودم در فلکه چهارم آزادشهر یزد شعبه ای ایجاد شده با خانواده رفتیم خرید چون قیمت ها مناسب بود و با پیشنهاد فروشنده قریب دو میلیون تومان خرید کردیم و تصمیم داریم خریدهامون را از هفت انجام بدهیم اما یک موضوع به ظاهر کوچک مقداری برامون دغدغه شده و اون حجاب غیر شرعی دو خانم فروشنده است که قبلا مشابه آن در فروشگاه میدان آزادی هم مشاهده شد. لذا خواهشمند است دستور فرمایید حجاب شرعی و قانونی رعایت شود تا بتوانیم راحت تر از این فروشگاه خرید داشته باشیم همانطور که مستحضرید در جمهوری اسلامی ایران رعایت حجاب شرعی در انظار عمومی ضروری است و در ماده ۶٣٨ قانون مجازات اسلامی برای متخلف از آن از ده روز تا دو ماه زندان و یا جریمه نقدی پیش بینی شده لذا به احترام قانون و در جهت هر چه بهتر زندگی کردن در کنار یکدیگر از متولیان فروشگاه استدعا دارد در این زمینه اهتمام داشته و احیانا اگر الزاماتی در این زمینه به جهت آراستگی ظاهری وجود دارد که لازمه چنین مجموعه هایی است با ملاحظه قانون جاری کشور و ماده ۶٣٨ تصمیم گیری شود تا تزاحمی بوجود نیاید. با تجدید احترام

  1. منوا یغیکیان گفت:

   با سلام
   گروه صنعتی دی مسولیتی در قبال فعالیت هیچ فروشگاه زنجیره‌ای نداشته لذا بهتر است نظرات خود را مستقیماً با فروشگاه زنیجره‌ای هفت در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *