طراحی و چیدمان فروشگاه

طراحی و چیدمان اصولی یک فروشگاه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. استفاده از تجهیزات فروشگاهی مناسب و قرار دادن آن‌ها در مکانی مناسب در فروشگاه، تاثیرات مثبت زیادی را به همراه خواهد داشت.

هر تجهیز فروشگاهی از یخچال و انواع وقفسه گرفته تا تجهیزات دیگر، کاربری خاص خود را دارند، که باید متناسب با نوع محصول و شرایط استفاده آن انتخاب شوند.

همچنین محل قرارگیری این تجهیزات نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. استفاده بهینه از فضای موجود، وجود فضای مناسب برای حرکت، راحتی مشتریان برای دسترسی به محصولات، هماهنگی بین محصولات نزدیک به هم و امکان بررسی و مقایسه محصولات و… از جمله مواردی است که باید در طراحی یک فروشگاه به آن توجه شود.

کارشناسان واحد طراحی فروشگاه گروه صنعتی دی با استفاده از اصول علمی و رعایت استانداردهای طراحی و همچنین بهره گرفتن از فناوری‌های روز دنیا، بهینه‌ترین و بهترین طراحی ممکن برای فروشگاه شما را تهیه خواهند کرد.

مراحل طراحی فروشگاه

برای این منظور ابتدا نقشه کلی فضای فروشگاه تهیه می‌شود. سپس با توجه شرایط و رعایت دستورالعمل‌های موجود در آیین‌نامه طراحی و چیدمان فروشگاه گروه صنعتی دی، طراحی فروشگاه به شکل نقشه‌های دوبعدی انجام می‌شود.

آیین‌نامه طراحی و چیدمان فروشگاه با توجه به استانداردهای روز دنیا و رعایت تمام نکات علمی و عملی حوزه طراحی و چیدمان تجهیزات فروشگاه، توسط متخصصین گروه صنعتی دی تهیه و تدوین شده است.

بهره‌گیری از فناوری سه بعدی

در مرحله آخر برای اطمینان هرچه بیشتر از مناسب بودن طراحی انجام شده، از فناوری واقعیت مجازی کمک گرفته می‌شود. در این مرحله طراحی دو بعدی انجام شده به مدل سه بعدی واقعیت افزوده تبدیل می‌شود. به این ترتیب می‌توان با کمک عینک واقعیت مجازی طراحی فروشگاه را قبل از اجزا به طور مجازی مشاهده کرد. با استفاده از فناوری واقعیت مجازی در طراحی فروشگاه، در صورتی که به هر دلیل اعم از مشکلات فنی و یا مورد پسند واقع نشدن طرح از نظر مشتری، می‌توان به راحتی تغییرات لازم را انجام داد.