یخچال فروشگاهی چیست | انواع یخچال صنعتی

محال است شخصی در شهر زندگی کند و یخچال صنعتی در طول عمرش ندیده باشد. این روز ها به هر فروشگاه مواد غذایی که مراجعه کنید، حداقل یک یخچال از نوع صنعتی یا فروشگاهی در آن خواهید دید. این در حالی است که فروشگاه های بزرگتر و به خصوص فروشگاه های زنجیره ای، اکثرا بیش از چند عدد از این دستگاه را استفاده می کنند. با ما همراه باشید تا با بیشتر با یخچال و فریزر های فروشگاهی آشنا شوید.

یخچال ویترینی

مدل ویترینی یخچال های صنعتی همانطور که از نامشان پیداست، وظیفه به نمایش گذاشتن مواد غذایی، در عین نگهداری و محافظت از آن ها را بر عهده دارد. این یخچال ها که اکثراً بدنه ای استیل دارند، در بخش جلوی خود به طور کامل با شیشه پوشیده شده اند. هدف از استفاده از شیشه به عنوان بخش جلوی بدنه ی یخچال ویترینی، امکان نمایش کامل محصولات موجود در یخچال است.

یخچال صنعتی

در بخش پشتی این مدل از یخچال های فروشگاهی، که به سمت داخل مغازه (محل قرار گیری فروشنده) قرار دارد، درب هایی برای دسترسی به محصولات موجود در یخچال تعبیه شده است. این یخچال ها، بیشتر برای نگهداری بستنی و شیرینی بوده و برای آبمیوه فروشی، شیرینی فروشی و کافه جهت نگهداری شیرینی و کیک یا موارد مشابه، مناسب است. درب های شیشه ای این نوع یخچال از جنس شیشه ی دوجداره است. ضمناً به این محصولات سرو اور نیز گفته می شود.

یخچال پرده هوا

پیش از آنکه برای شما توضیح دهیم که یخچال پرده هوا چیست، باید در مورد تکنولوژی پرده هوا برای شما توضیحاتی بدهیم. تکنولوژی پرده هوا، نوآوری است که در آن با استفاده از ایجاد جریانی از هوای سرد، پوششی نادیدنی، برای جدا کردن منطقه ی سرد از گرم ایجاد می شود. حال که متوجه شدید، پرده هوا چیست، بیایید با این مدل از یخچال های صنعتی آشنا شویم .

یخچال فروشگاهی

این نوع یخچال را نیز به کرّات در فروشگاه های زنجیره ای دیده اید. یخچال های پرده هوا، یخچال هایی هستند که در طراحی ان ها به جای درب از تکنولوژی پرده هوا استفاده شده است. از مزیت های این نوع از سرد یخچال های فروشگاهی می توان به جلوگیری از اتلاف انرژی به واسطه ی عدم نیاز به باز و بسته شدن درب اشاره کرد. پرده ی ایجاد از جنس هوا در این نوع دستگاه ها، نقش درب را بازی می کند. یکی دیگر از ویژگی های مثبت این مدل از این کالا، امکان دسترسی سریع به محصول، امکان مشاهده ی دقیق کالای یخچالی پیش از برداشتن از داخل یخچال و القای حس مسلط بودن بر اوضاع در ناخودآگاه مشتری است.

یخچال و فریزر های درب دار ایستاده

یخچال و فریزر های ایستاده که زیر مجموعه یخچال صنعتی است، یکی دیگر از ارکان در هنگام فراهم کردن، سیسم سرمایشی برای فروشگاه ها است. این نوع از نگهدارنده های مواد فاسد شدنی، علاوه بر حفظ سلامت مواد غذایی، امکان دسترسی و به نمایش گذاشتن بسیار بالایی دارند.

این نوع محصولات که با نام یخچال های عمودی و یخچال فروشگاهی ایستاده نیز شناخته می شوند، به طور کلی، در مدل های تک درب، دو در و سه درب تولید می شوند.

یخچال و فریز خوابیده

این مدل از سرد کننده ها و فریزر ها که با نام یخچال فروشگاهی خوابیده ویترینی نیز شناخته می شوند، به دو دسته ی کلی موتور سر خود و موتور مرکزی تقسیم می شوند. اکثر این نوع یخچال ها نیز، مانند سایر یخچال های صنعتی ، امکان استفاده به صورت فریزر یا یخچال را دارا هستند. از مزیت های این نوع یخچال ها، می توان به سیستم روباز بدون درب، امکان استفاده از سبد جدا کننده کالا در صورت نیاز، امکان پوشش با کاور در هنگام بسته بودن فروشگاه و نمای شیشه ای برای نمایش هر چه بیشتر محصول اشاره کرد.

 

نتیجه گیری

یخچال های صنعتی مدل های بسیاری دارند که هر کدام کاربرد منحصر بفرد خود را دارد. چنانچه قصد راه اندازی فروشگاه یا تجهیز بیشتر فروشگاه خود را دارید، بهتر است با انواع یخچال های فروشگاهی نیز آشنا باشید. سرد نگهدارنده ها، یکی از ارکان اصلی در احداث یک فروشگاه مواد غذایی هستند. محدوده وسیعی از مواد خوراکی، برای نگهداری به فریزر و سرد کننده ها احتیاج دارند. این وسایل علاوه بر حفظ و نگهداری از مواد غذایی، وظیفه ی وسوسه ی مشتری برای خرید بیشتر را نیز بر عهده دارند . پس لازم است پیش از هر چیز بدانیم “یخچال فروشگاهی چیست“.

دیدگاه‌ها 0

*
*