مقالات, صنایع برودتی, معرفی برند, کولر گازی

بهترین برند کولر گازی

در این مقاله قصد داریم با بهترین برند کولر گازی آشنا شویم. کولر های گازی امروزه بخش عمده‌ای از بازار سرمایش خانگی را به خود اختصاص داده است. این وسایل سرمایشی به این خاطر که نیازی به جریان آب برای خنک‌سازی محیط ندارند و به این خاطر که مصرف انرژی الکتریکی پایینی نیز دارند، توانسته‌اند جایگاه خوبی در بازار تهویۀ مطبوع پیدا کنند. همین عامل باعث شده تا شرکت‌های بسیاری در داخل کشور و در خارج از کشور به فکر ورود به بازار تولید کولرهای گازی بیفتند. امروزه بسیاری از شرکت‌های بزرگ دنیا که در زمینۀ تولید وسایل الکترونیکی خانگی فعالیت دارند، در این حوزه نیز وارد شده‌اند و سهم ویژه‌ای از بازار را به خود اختصاص داده‌اند. از جمله بهترین برندهای کولر گازی می‌توانیم به شرکت‌هایی مثل سامسونگ، ال جی، توشیبا و … اشاره کنیم. همچنین برخی از شرکت‌ها نیز با هدف ورود به این بازار تأسیس شده و سال‌هاست که در این حوزه فعالیت می‌کنند. شرکت‌هایی مثل گرین که از همان ابتدای تأسیسش در این حوزه فعال بوده و در بازار تهویه مطبوع جزء شرکت‌های معتبر به حساب می‌آید. در این مقاله قصد داریم با بهترین مارک ها و مدل های اصلی تولید کنندۀ کولر های گازی آشنا شویم.

کولرهای گازی اجنرال

در ابتدای موضوع آشنایی با بهترین برند های تولیدکننده کولر های گازی قصد داریم به سراغ برند اجنرال برویم که یکی از برندهای مطرح تولید کولرهای گازی در بازار جهانی و ایران است. این شرکت ژاپنی با نام کامل فوجیتسو جنرال در شهر توکیو واقع شده و در حقیقت یک شرکت فراملیتی است. فوجیتسو جنرال خود زیر مجموعه شرکت مادرش یعنی فوجیتسو است. طبق اسناد رسمی، تأسیسس این شرکت به قبل از جنگ جهانی دوم و سال 1335 میلادی برمی گردد.

فوجیتسو در ابتدا یک شرکت کوچک محلی بود که در شهر توکیو تأسیس شده و هدف اصلی آن تولید قطعات الکترونیکی و قطعات مخابراتی بود. پس از پایان جنگ جهانی دوم، اقتصاد ژاپن ضربۀ بزرگی خورد و شرکت فوجیتسو نیز برای اینکه دوباره روی پاهایش بایستد نیاز به بازسازی داشت. این شرکت در سال 1960 میلادی دوباره فعالیتش را از سر گرفت. اما یک تغییر نگرش مهم در رویکردش داشت ، آن هم ورود به بازار تولید وسایل الکترونیکی خانگی بود. نخستین محصول تولیدی شرکت اجنرال یک کولر گازی پنجره‌ای بود. این شرکت با رشد سریعتش خیلی زود توانست در بازار خاورمیانه نیز جایگاهش را پیدا کند. در سال 1970 اجنرال یک شرکت جهانی بود و محصولاتش در کشورهای مختلف دنیا به فروش می‌رسید.

بهترین مدل کولر گازی

شرکت اجنرال امروزه در دسته‌های مختلف کولر گازی دست به طراحی و تولید می‌زند. ظرفیت سرمایشی کولرهای این کمپانی جهانی بین 9000 btu تا 90000 btu متغیر است. که ظرفیت دستگاه به مدل دستگاه و نوع آن بستگی دارد. برای مثال کولرهای گازی این شرکت بیشتر در ظرفیت 9000 هزار تا 18000 هزار تولید می‌شود. در حالی که کولرهای گازی ایستادۀ این شرکت دارای ظرفیت سرمایشی بالاتری تا 900000 هزار می باشد. این شرکت امروزه علاوه بر تولید کولرهای گازی پنجره‌ای و ایستاده، در زمینۀ تولید اسپلیت ها و داکت اسپلیت‌ها نیز دارای مدل‌های مطلوبی است. به کارگیری کمپرسورهای روتاری تریپیکال در کنار کیت‌های اینورتر سبب شده تا محصولات این شرکت در بازه‌های دمایی بالا نیز جوابگو بوده و دچار نقصان عملکردی نشود. اسپلیت ‌های اجنرال تا ظرفیت سرمایشی 60000 btu تولید می‌شوند و بازۀ سرمایشی داکت اسپلیت‌ها نیز از 24000 btu تا 90000 btu است.

کولرهای گازی ال جی

شرکت LG با نام کامل ال جی الکترونیک، یک شرکت چندملیتی است که دفتر مرکزی آن در کشور کره و شهر سئول قرار دارد. ال جی در بین برندهای تولیدکنندۀ وسایل الکترونیکی خانگی، نامی آشنا به حساب می‌آید. این شرکت به خصوص در ایران همواره به عنوان یک برند مطرح شناخته شده است و با توجه به داشتن نمایندگی فعال و معتبر پیوسته مورد توجه خریداران قرار داشته است. کمپانی ال جی در سال 1958 میلادی تأسیس شد و خیلی زود توانست نام خودش را به عنوان نخستین تولیدکنندۀ رادیوی کره ای سر زبان‌ها بیاندازد. این شرکت بعدها عنوان اولین تولید کنندۀ دستگاه ‌های تهویه مطبوع کره و اولین تولید کنندۀ یخچال‌ کره‌ای را نیز به نام خود به ثبت رساند. برند گلدیران در سال 1392 به عنوان صد برند معتبر داخلی معرفی شد و همین نشان دهندۀ عظمت و اعتبار این شرکت در ایران است.

بهترین مارک کولر گازی

شرکت ال جی در زمینۀ تولید محصولات الکترونیک خانگی و از آن جمله تولید کولرهای گازی خانگی، جزء برندهای معتبر و مشهور در داخل ایران و جهان است. محصولات این شرکت بازۀ متنوعی از کولرهای گازی را شامل می‌شود که در آن می‌توانید به دنبال انواع کولرهای گازی پنجره‌ای، کولرهای گازی ایستاده، پرتابل و همچنین اسپلیت‌های ساده و داکت اسپلیت ها بگردید. البته بیشترین حجم تولید را در بین محصولات این شرکت کولرهای گازی اسپلیت دارند. اسپلیت‌های ال جی در طرح‌های متنوع و با بهره بردن از انواع تکنولوژی‌های روز دنیا با ظرفیت‌های سرمایشی 12000 btu به بالا تولید می‌شوند. بهره بردن از کیت اینورتر در محصولات تولیدی این شرکت باعث شده تا میزان مصرف انرژی در این تولیدات حدود سی تا چهل درصد کمتر شده و کولر های گازی ال جی جزء کم‌مصرف‌ترین کولرهای گازی بازار درجه‌بندی شوند.

کولرهای گازی پاناسونیک

برند پاناسونیک نیز به مانند شرکت اجنرال، یک شرکت چند ملیتی است که دفتر مرکزی آن در ژاپن قرار دارد. تفاوت پاناسونیک با اجنرال در این است که این کمپانی در بدو تأسیسش و پس از آن همواره در زمینۀ تولید محصولات الکترونیک داخلی فعال بوده و به همین خاطر نیز جزء ببرندهای معتبر شناخته شده در این حوزه است. تأسیس شرکت پاناسونیک به سال 1918 برمی‌گردد و این یعنی کمپانی پاناسونیک بیش از صد سال قدمت دارد. از جمله تولیدات شرکت پاناسونیک می‌تونیم به انواع یخچال‌های فریزر، تلوزیون، رادیو، آب میوه‌گیری و دستگاه‌های تهویۀ مطبوع اشاره کنیم. کولر های گازی پاناسونیک امروزه به بسیاری از کشورهای جهان راه یافته و بخشی از بازار فروش را به خود اختصاص داده است. محصولات سرمایشی این شرکت در ایران هم از اعتبار خوبی برخوردار بوده و مورد توجه خریداران قرار دارد.

بهترین مدل کولر گازی

اگر بخواهیم مروری کلی به محصولات ساخته شده در این شرکت بکنیم، باید لااقل به انواع کولر های گازی پنجره‌ای، کولر های گازی ایستاده، پرتابل، اسپلیت‌ها و داکت اسپلیت‌ها اشاره کنیم. ظرفیت سرمایشی کولرهای تولیدی این شرکت بین 9000 btu تا 90000 btu  متغیر است که بازۀ گسترده‌ای را جهت انتخاب در اختیار خریداران قرار می‌دهد. بهره بردن از انواع کمپرسورهای پیستونی، روتاری و اسکرال در تولیدات شرکت پاناسونیک باعث شده تا محصولات این کمپانی از تنوع بالایی برای انتخاب برخوردار باشد. البته که کیفیت محصول همواره مورد توجه طراحان این شرکت قرار داشته است. برای آشنایی بیشتر با برند کولرهای گازی پاناسونیک پیشنهاد می‌کنیم مقالۀ «آشنایی با کولر های گازی پاناسونیک» را مطالعه کنید.

کولرهای گازی توشیبا

در ادامه موضوع بهترین برند های کولر گازی ، برند توشیبا یکی از شرکت‌های چند ملیتی بزرگ دنیاست که دفتر مرکزی‌اش در ژاپن قرار دارد. تأسیس این شرکت به قرن نوزدهم میلادی برمی‌گردد. توشیبا در این سال‌ها توانسته جایگاه خوبی برای خودش در بازار الکترونیک دنیا باز کند. توشیبا دارای محصولات متنوعی است که زیرمجموعه‌های زیادی دارد که در زمینه‌های مختلفی مثل تولید تجهیزات الکترونیکی، تولید نیم رساناها، لپتاپ و قطعات سخت‌افزار کامپیوتری، وسایل الکترونیک خانگی و …. فعالیت می‌کنند.

آنچه شرکت توشیبا را در بین شرکت‌های جهانی ممتاز می‌کند، پیشتاز بودن همیشگی آن هاست،به شکلی که برخی از اختراعات بشر در قرن بیستم میلادی متعلق به همین شرکت است. برای مثال نخستین نوری دنیا را مهندسان این شرکت طراحی کردند و اولین نسخۀ دی‌ وی دی نیز تولید این کمپانی بزرگ بود. شرکت توشیبا در زمینۀ تولید دستگاه‌های تهویۀ مطبوع نیز همواره جزأ شرکت‌های پیشتاز بازار بوده و محصولاتش از به‌روزترین تکنولوژی‌های روز دنیا بهره می‌برد. برای مثال اغلب کولرهای گازی این شرکت به سیستم وای-فای و اینترنت اشیاء مجهز هستند و این قابلیت را دارند که به کمک تلفن‌های هوشمند به راحتی کنترل شوند. همچنین بهره بردن از کیت‌های اینورتر و نمایشگرهای دیجیتال باعث شده تا کنترل کولر های گازی توشیبا به کاری ساده تبدیل شود و دیگر کمتر شباهتی را به کولرهای گازی قدیمی داشته باشد.

از جمله محصولات تولیدی این شرکت می‌توان به انواع کولرهای گازی ایستاده، پرتابل و پنجره‌ای و همچنین تولید انواع اسپلیت‌ها و داکت اسپلیت‌ها اشاره کرد. بازۀ ظرفیت سرمایشی محصولات شرکت توشیبا بین 8000 btu تا 90000 btu متغیر است. کمترین ظرفیت سرمایشی مربوط به کولرهای پرتابل است که در محیط‌هایی مورد استفاده قرار می‌گیرد که در آن ها نیاز به جابه‌جایی کولر دارید. همچنین بیشترین ظرفیت نیز مربوط به کولرهای گازی ایستاده و داکت اسپلیت‌ها می‌شود. اسپلیت‌های چند پنله دیگر محصول ممتاز توشیبا است که امروزه بیشتر مورد توجه خریداران قرار می‌گیرد. این محصول شبیه اسپلیت‌های معمولی است. با این تفاوت که یونیت خارجی دستگاه را می‌توانید به چند پنل داخلی متصل کنید.

کولرهای گازی سامسونگ

برند سامسونگ یک شرکت فراملیتی است که دفتر مرکزی آن در شهر سامسونگ کره جنوبی قرار دارد. این برند در بین شرکت های تولید کنندۀ وسایل الکترونیکی خانگی جزء برندهای مطرح جهان است. تأسیس این شرکت در سال 1938 میلادی و پیش از جریان جنگ جهانی دوم صورت گرفت. سامسونگ در سال‌های نخستین تأسیسش یک شرکت تجاری بود. اما خیلی زود وارد بازار تولید محصولات الکترونیکی خانگی شد و جزء برندهای برتر دنیا قرار گرفت. این شرکت در زمینۀ تولید کولرهای گازی و اسپلیت‌ها نیز همواره جزء شرکت‌های پیشرو و برتر بوده است. از جمله تکنولوژی‌هایی که می‌توانید در دستگاه‌های سرمایشی سامسونگ آن را تجربه کنید، قابلیت اتصال دستگاه‌های تهویۀ مطبوع به گوشی‌ تلفن همراه و کنترل دستگاه به کمک برنامه‌های اپلیکیشنی است. بهره بردن از کیت اینورتر، سیستم فیلتراسیون چند لایه و مصرف پایین انرژی از دیگر مزایای کولر های گازی سامسونگ است.

بهترین مارک کولر گازی

کولرهای گازی سامسونگ بر حسب مدل‌های موجود در بازار رده بندی می‌شوند و جزء یکی از دسته‌های Max30، Boracay، Tropical، Good1، Wind Free و … قرار می‌گیرند.

کولرهای گازی فوجی

شرکت فوجی از جمله بهترین برند کولر گازی ژاپنی  است که در جهان به عنوان یک برند مطرح در این زمینه شناخته می‌شود. تاریخ تأسیس این کمپانی چند ملیتی به سال 1923 برمی‌گردد. این برند به کمک دو شرکت زیمنس و فروکاوا پایه گذاری شد و در ابتدا نیز هدف اصلی‌اش تولید ترانسفورماتورهای الکتریکی و نیروگاه‌های برق بود. با این حال پس از اتمام جنگ جهانی دوم، وقتی تولید محصولات الکترونیکی خانگی نیز جایش را در دنیای تجارت باز کرد، شرکت فوجی هم مانند دیگر شرکت‌های ژاپنی رقیب وارد این بازار شد و خیلی زود سهم بزرگی از بازار ژاپن و دیگر کشورهای جهان را به خود اختصاص داد.

تولید محصولات میان رده برای مصارف خانگی عمده تولیدات شرکت فوجی در زمینۀ تولید کولرهای گازی است. محصولات این شرکت در انواع کولرهای گازی ، از مدل‌های پنجره‌ای گرفته تا پرتابل و ایستاده تولید می‌شوند. همچنین اسپلیت‌های این شرکت نیز مشتریان خودش را دارد. بهره بردن از سیستم‌های هوشمند مدیریتی، گزینۀ تمیزکاری اتوماتیک، سیستم فیلتراسیون چند لایه و دارا بودن کیت اینورتر از جمله مزایای کولرهای گازی فوجی است.

کولرهای گازی گری

در بین شرکت‌های تولید کنندۀ وسایل تهویه مطبوع ، کمتر برندی می‌توانید پیدا کنید که از همان ابتدا با هدف ورود به این حوزه تأسیس شده باشد. با این وجود کمپانی گری درست شرکتی است که نزدیک به سی سال پیش با هدف ورود به بازار تهویه مطبوع در چین تأسیس شد. کمپانی گری با نام کامل شرکت گری الکتریک یک شرکت چند ملیتی است و در تولید وسایل الکتریکی خانگی و به خصوص وسایل گرمایشی و سرمایشی فعالیت می‌کند. از جمله تولیدات ای شرکت می‌توان به انواع اجاق‌های الکتریکی، اجاق گازهای القایی، پنکه‌های برقی، بخاری‌های گازی و برقی، کولرهای گازی، دستگاه‌های تصفیۀ آب، دستگاه‌های هواساز و … اشاره کرد. محصولات این شرکت در بازار جهانی با برند Gree شناخته می‌شوند. دستگاه‌های تهویه مطبوع این کمپانی در دو حوزۀ صنعتی و خانگی تولید می‌شوند.

شرکت گری با اینکه یک برند نوپا است، ولی به واسطۀ فعالیت مستمر و تخصصی‌اش در حوزۀ تولید کولرهای گازی جزء برندهای مطرح در بازار جهانی شناخته می‌شود. این کمپانی پیوسته جزء پیشروهای این صنعت بوده و با بهره‌گیری از متخصصینی مجرب سعی داشته تا برترین محصولات را به بازار غرضه کند. کولر های گری قابلیت سرمایشی‌ای بین 8000 btu تا 90000 btu دارند و محصولات این شرکت از تنوع بالایی برخوردار است.

کولرهای گازی گرین

برند گرین نیز یکی از شرکت‌های فراملیتی چینی است که به صورت تخصصی روی تولید دستگاه‌های تهویۀ مطبوع کار می‌کند. محصولات این شرکت شامل دستگاه‌های هواساز، چیلرهای صنعتی و خانگی، کولرهای گازی، اسپلیت‌ها و .. می‌شود. به واسطۀ همین تخصصی بودن شرکت گرین، این برند همواره در بین برندهای مطرح تهویه مطبوع قرار دارد. یکی از مزایای شرکت گرین این است که در ایران دارای نمایندگی فعال بوده و کمتر در تأمین قطعات اصلی دستگاه و تعمیرات و مسائل گراانتی‌اش دچار مشکل می‌شوید. جایگزینی کمپرسورهای قدیمی با کمپرسورهای روتاری نسل جدید اسکرال و همچنین برهه بردن از کیت‌های اینورتر سبب شده تا مصرف این کولرهای گازی به حداقل میزان ممکن برسد.

ظرفیت سرمایشی کولرهای گازی گرین در دسته‌های مختلف تفاوت دارد. اما دامنۀ کلی ظرفیت سرمایشی کولرهای گازی گرین بین 9000 تا 900000 هزار است. همچنین در طراحی و ساخت کولرهای گازی گرین همواره سعی شده تا از فناوری‌های روز دنیا استفاده شود. فناوری‌هایی مانند قابلیت اتصال وای فای، سیستم فیلتراسیون چند لایه، سنسور مدیریتی و نمایشگر دیجیتال، طراحی‌های مدرن اسپلیت‌ها و … را در این بین می‌توان نام برد. برای آشنایی بیشتر با ویژگی‌های این کولرهای گازی بهتر است به سراغ مقالۀ «آشنابی با کولرهای گازی گرین بروید.»

کولرهای گازی میدیا

میدیا یکی از برند‌هایی است که به صورت پیوسته در کنار شرکت توشیبا فعالیت می‌کند و برای تولید کولرهای گازی‌ از این شرکت کمک می‌گیرد. کمپانی میدیا از جمله شرکت‌های چینی تولید کنندۀ دستگاه‌های تهویه مطبوع است. البته میدیا در کنار وسایل تهویه مطبوع در زمینۀ تولید محصولات دیگری مانند یخچال فریزر، ربات‌های هوشمند، تلوزیون‌های هوشمند و …. نیز فعالیت دارد. بهره بردن از طراحان برتر و استفاده کردن از علم روز دنیا باعث شده تا سیستم‌های سرمایشی میدیا نیز مجهز به جدیدترین تکنولوژی‌های روز دنیا باشد. از قابلیت اتصال به سیستم وای فای گرفته تا کنترل هوشمند دستگاه که به کاربر اجازه می‌دهد تا تمامی جزئیات مورد نظرش را روی کولر گازی میدیا ست کند.

ظرفیت سرمایشی کولرهای گازی میدیا بین 8000 btu تا بالای 90000 btu است و این شرکت در دسته‌های متفاوت کولرهای گازی مانند اسپلیت‌ها، کولرهای ایستاده، پرتابل و پنجره‌ای دارای نمایندگان خوبی است.

جمع‌بندی

در این مقاله به موضوع آشنایی با بهترین برند کولر گازی پرداختیم که بتوانیم به شما برای تصمیم گیری در انتخاب بهترین برند‌های کولر گازی برای خرید کمکی کرده باشیم. امروزه بازار تولید و ساخت کولرهای گازی به شکلی گسترده شده که انتخاب بهترین برند و خرید آن به کاری دشوار تبدیل شده است. البته این در صورتی خواهد بود که اطلاعات کاملی دربارۀ جزئیات این برندها و ویژگی‌ محصولات آن‌ها نداشته باشید. به همین خاطر بهتر است پیش از آنکه به بازار بروید و با اصطلاحات رایج گیج شوید، از قبل چیزهایی را دربارۀ کولرهای گازی بدانید و اطلاعاتی جزئی دربارۀ هر برند به دست آورید. این آشنایی به شما در داشتن یک انتخاب بهتر کمک خواهد کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code