مقالات, صنایع برودتی, معرفی برند

لیست برندهای تولیدکننده کمپرسور یخچال

برند های تولید کننده کمپرسور یخچال

کمپرسور در یخچال‌های فریزر نیز مانند دیگر دستگاه‌هایی که از سیکل تبرید تراکمی بهره می‌برند، به عنوان قلب متحرک دستگاه شناخته می‌شود. نوع، مدل و ظرفیت کمپرسور می‌تواند به صورت مستقیم روی کیفیت سرمایش یخچال و توانایی عملکردی آن تأثیر بگذارد. به همین خاطر است که طی سالیان سال، تمامی برند ‌های تولید کننده یخچال و یخچال فریزر همواره در فکر بهبود عملکرد کمپرسور این سیستم‌های سرمایشی بود‌اند. در این بین برخی شرکت‌ها نیز بدون اینکه در ساخت خود یخچال‌ها و فریزرها نقشی اصلی داشته باشند، بیشترین تمرکز خود را روی تولید کمپرسور یخچال یا همان موتور آن گذاشته‌اند که بازار فروش خوبی دارد. در تولید موتور یخچال‌ها از کمپرسورهای متفاوتی می‌توان بهره برد که طبیعتاً به صورت مستقیم روی عملکرد آن نیز تأثیر می‌گذارد. در این مقاله قصد داریم به معرفی شرکت‌هایی بپردازیم که در زمینۀ تولید کمپرسور یخچال فعالیت می‌کنند و کمپرسور به کار رفته در یخچال فریزرهای موجود در بازار اغلب در این شرکت‌ها تولید می‌شود.

کمپرسور یخچال دانفوس

در بین تولید کنندگان وسایل سرمایشی، دانفوس یک نام و برند شناخته شده است. دفتر مرکزی این کمپانی در کشور دانمارک قرار داشته و طی سالیان گذشته در زمینۀ تولید انواع کمپرسورهای گازی، دستگاه‌ های تهویه مطبوع، سیستم‌های سرمایش و گرمایشی و همچنین دستگاه‌های الکتریکی مجهز به انرژی خورشیدی مشغول به فعالیت بوده است. از جمله ویژگی‌های کمپرسور های دانفوس می‌توان به سازگاری بالا با اغلب گازهای مبرد، مقادیر COP بالا، کیفیت تولید و طول عمر بالا، تولید پایین سر و صدا و نویزهای کم دستگاه، کارایی مناسب در دماهای بسیار پایین و بسیار بالا و … اشاره کرد. کمپرسورهای تولیدی شرکت دانفوس در دو نوع کمپرسور های رفت و برگشتی و کمپرسورهای سیلندری ساخته می‌شوند. بخشی از تولیدات این کمپانی معطوف به تولید کمپرسورهای اسکرال است که امروزه جایگزین کمپرسورهای قدیمی در یخچال فریزرهای خانگی شده‌اند و از قابلیت عملکردی بهتری نیز بهره می‌برند.

برند های تولید کننده کمپرسور یخچال

کمپرسور یخچال jain refrigeration & air conditioning

jain refrigeration & air conditioning نیز باز یک شرکت تولید کنندۀ هندی است که در زمینۀ تولید قطعات یدکی یخچال و یخچال فریزر فعالیت می‌کند. بخش عمده‌ای از محصولات این شرکت همین موتورهای یخچال است. برند jain refrigeration & air conditioning در بازار مصرف به کیفیت و قدرت بالا شهره است. مهم‌ترین ویژگی‌های محصولات این شرکت توان تولیدی بالای آن و میزان پایین مصرف انرژی در آن است. به علاوه که کمپرسورهای این برند جزء کم‌صداترین موتورهای یخچالی موجود در بازار مصرف است.

از ویژگی‌های عملکردی این کمپرسورها می‌توان به توان پنج تا ده واتی موتور اشاره کرد که برای راه‌اندازی نیز نیاز به برق تک فاز 220 ولت دارد. فرکانس این کمپرسور بین پنجاه تا شصت هرتز بوده و سرعت آن نیز به هزار و پانصد دور در دقیقه می‌رسد.

کمپرسور یخچال سکاپ

سکاپ (SECOP) برندی آلمانی است که نامش با دانفوس در سالیان گذشته گره خورده است. بر مبنای اطلاعات موجود، در سال 2010 طی یک قرارادی که بین کمپانی آلمانی آئوریلیوس و دانفوس به امضا رسید، تولید کمپرسورهای یخچالی شرکت دانفوس به طور کامل به این کمپانی واگذار شد و پس از آن بود که برند سکاپ در بازار تولدی کمپرسورهای یخچالی متولد شد. برند سکاپ در طی ده سال گذشته توانسته همچنان اعتبار بالای کمپرسورهای دانفوس را حفظ کند و با رو آوردن به استفاده از تکنولوژی های روز دنیا، خیلی زود جایگاهش را نیز ارتقاء دهد. به شکلی که امروزه کمپرسور های سکاپ جزء شناخته شده‌ترین محصولات موجود در بازار است. دفتر مرکزی برند سکاپ در شهر فرایبورک آلمان واقع شده و در حال حاضر در چندین کشور مختلف از جمله چین، اسلواکی و اسلونی دارای شرکت فعال است. طبق ادعای این کمپانی، محصولات تولیدی سکاپ مخصوص یخچال فریزرهایی با قدرت پایین و مصرف انرژی کم تا متوسط و همچنین یخچال‌های سردخانه‌ای و نیمه صنعتی تولید می‌شود و بازار هدف آن این محصولات است.

برند های تولید کننده کمپرسور یخچال

کمپرسور یخچال Laxmi refrigeration

بازهم یک برند دیگر و بازهم کشور هند. Laxmi refrigeration نیز یکی دیگر از شرکت‌های هندی است که در سالیان گذشته وارد بازار رقابت شده و کمپرسور یخچال و سایر قطعات لازم برای یخچال‌های خانگی و صنعتی را تولید می‌کند. اصلی‌ترین ویژگی محصولات این شرکت، قیمت پایین و کیفیت بالای آن است.  کمپانی Laxmi refrigeration در بازار بیشتر به واسطۀ تولید کمپرسورهای هوا سردش معروف است. از دیگر محصولات این شرکت می‌توان به تولید انواع کولرهای خازنی، انواع گاز های مبرد، تولید لوله کشی سیستم‌های تبریدی و … اشاره کرد.

کمپرسورهای تولیدی این شرکت برای یخچال فریزرهای خانگی تولید شده و با برق تک فاز و ولتاژ 220 تا 240 ولت کار می‌کند. سرعت متوسط کمپرسورهای لاکسمی حدود هشتصد دور در دقیقه است و قدرت آن نیز یک تا وات می‌باشد.

کمپرسور یخچال پاناسونیک

پاناسونیک در بازار تولید محصولات الکتریک خانگی به عنوان یک برند معروف شناخته می‌شود. در سالیان گذشته این کمپانی چند ملیتی در زمینۀ تولید انواع یخچال‌ها و یخچال فریزرها نیز به فعالیت مشغول بوده و موفق شده بخشی از بازار فروش جهانی را نیز به خود اختصاص دهد. کمپانی پاناسونیک، یک کمپانی چند ملیتی است که دفتر مرکزی آن در ژاپن قرار گرفته است. نخستین واحد تولید موتورهای الکتریکی این شرکت در سال 1933 راه اندازی شد. درست زمانی که هنوز خبری از دستگاه‌های الکترونیک خانگی نبود. اما پیشبینی‌های صاحبان این برند درست از آب درآمد و پس از جنگ جهانی دوم تولید محصولات الکتریکی خانگی رونق فراوانی گرفت. نخستین تولیدات این شرکت در سال 1938 در بازار عرضه شد و طی شصت سال گذشته موتورهای تولیدی شرک پاناسونیک همواره جزء برندهای مطرح بازار بوده است.

با توجه به اینکه این کمپانی خودش تولید کننده انواع فریزرهای صنعتی و خانگی است، در سال‌های گذشته سعی داشته تا قطعات مورد نیاز دستگاه‌هایش را نیز خودش تولید کنند. کمپرسور های پاناسونیک در بازار مصرف به کم‌صدا بودن، صرفه جویی در مصرف انرژی، کیفیت بالا و سازگاری با گازهای مبرد متنوع شهره هستند. کمپرسورهای تولیدی این کمپانی در سه نوع رفت و برگشتی با سرعت ثابت، رفت و برگشتی با سرعت متغیر و همچنین پیمایشی تولید می‌شوند.

کمپرسور یخچال دورین

دورین یک برند ایتالیایی صاحب نام است که در زمینۀ تولید انواع کمپرسورهای یخچال و فریزرهای خانگی و صنعتی فعالیت می‌کند. این شرکت فعالیت رسمی خود را از سال 1918 شروع کرده و نزدیک به یک قرن تجربه دارد. کمپرسورهای سمی هرمتیک دورین دسته‌ای تازه از محصولات این برند است که به منظور به کارگیری در فریزرهای نوین امروزی طراحی شده و با گازهای مبرد جدید تطابق بیشتری دارد و بهترین عملکرد را از خود نشان می‌دهد. آنچه از یک کمپرسور انتظار داریم، تولید سر و صدای کم و همچنین کارایی مناسب است. کمپرسورهای دورین این دو انتظار را به شکل مناسبی پاسخ می‌دهد و به همین خاطر در بازار مصرف دارای طرفداران پرشماری است. از جمله ویژگی‌های کمپرسورهای دورین می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • کاهش میزان سروصدای کمپرسورها به کمک بالانس جرمی مناسب و کیفیت ساخت
  • قابلیت عملکرد مناسب با گازهای مبرد متنوع مانند R404، R22، R410، R401، R134A و…
  • بهره گیری از دینامیک مناسب برای گردش جریان مبرد و قطعات مناسب که منجر به مقادیر COP بالا می‌شود.
  • دارا بودن استاندارد ساخت ایزو 9001 و کیفیت تولید بالای محصول

کمپرسور یخچال کوبر

بخش عمده‌ای از تولیدات قطعات یخچال در دست کارخانه‌های تولیدی هندی است. کوبر نیز یکی از همین شرکت های هندی به شمار می‌رود که در زمینۀ تولید قطعات یخچال فریزرهای خانگی و صنعتی فعالیت می‌کند. این شرکت فعالیت رسمی خود را از سال 2014 شروع کرده و دفتر مرکزی آن در کشور هند قرار دارد. با این وجود خیلی زود موفق شده جایگاه خودش را در بین تولید کنندگان قطعات یخچال فریزر و همچنین تولید کمپرسور و موتور یخچال پیدا کند. امروزه دو برند محبوب ال جی و سامسونگ اغلب از کمپرسورهای تولیدی این شرکت استفاده می‌کنند.

کمپرسور یخچال آپسون

آپسون یکی دیگر از شرکت‌هایی است که دفتر مرکزی آن در هند واقع شده و کار آن تولید قطعات مختلف یخچال و یخچال فریزر است. کمپرسورهای تولیدی آپسون در بازار مصرف به ارزان قیمتی و کیفیت بالا معروف است. البته این شرکت تولیدات دیگری نیز دارد. از جمله تولید قطعات لازم برای راه اندازی ماشین لباس شویی و سایر لوازم های خانگی. آپسون در بین برندهای موجود، نام شناخته شده ای است.

جمع‌بندی

تولید انواع یخچال فریزرهای خانگی و صنعتی و هچنین سردخانه‌ها وابسته به کمپرسور است. در حقیقت کمپرسورها قلب متحرک سیستم‌های تبریدی به حساب می‌آیند و انرژی لازم برای گردش جریان سیال مبرد در طول سیکل را فراهم می‌کنند. امروزه کمپرسورهای یخچال در دسته‌های متفاوت و با ویژگی‌های متفاوتی تولید می‌شوند و بیشتر کمپرسورهای پیستونی قدیمی با کمپرسور های روتاری و کمپرسور های اسکرال جایگزین شده‌اند. برندهای بسیاری هستند که در سرتاسر جهان در حوزۀ تولید انواع کمپرسورهای یخچال و فریزرهای خانگی و صنعتی فعالیت می‌کنند. از معروف‌ترین برندهای این حوزه می‌توان به برندهایی مثل دانفوس، سکاپ، پاناسونیک، دورین و … اشاره کرد. البته در کنار این برندها، کمپانی‌های دیگری نیز هستند که به واسطۀ قیمت پایین‌تر محصولاتشان مورد توجه تولید کنندگان و خریداران قرار می‌گیرند. عملکرد مناسب، مصرف پایین، سازگاری با گازهای مبرد مختلف، کاهش میزان سروصداهای معمول در کمپرسورها و سازگاری با ظرفیت‌های سرمایشی مختلف از جمله ویژگی‌هایی است که رقابت اصلی را در بین تولید کنندگان کمپرسور و موتور یخچالی رقم زده است.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “لیست برندهای تولیدکننده کمپرسور یخچال

  1. ایوب گفت:

    همه ی این مطلب برای معرفی چند شرکت گمنام هندی نبود؟ البته وقتی توی این لیست خبری از شرکتهای معظمی مثل هیتاچی و توشیبا یا شرکتهای کره ای نیست دیگه معلومه هدف از نوشتن این مطالب!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code